z

Katowice

Ostateczne rozstrzygnięcia w Katowicach

24.02.2019

Ostateczne rozstrzygnięcia w Katowicach

Szymon Topolnicki i Sylwia Ślęzak - to zwycięzcy piątego biegu w Katowicach i jednocześnie triumfatorzy klasyfikacji generalnej. Dla Szymona to pierwszy sukces w naszym cyklu. Sylwia wygrywa już po raz trzeci.

Wynik, jaki osiągnął dzisiaj zwycięzca – Szymon Topolnicki to 16:02. Drugą lokatę wywalczył Tomasz Owczarek (czas 16:05), a trzeci był Oliwier Mutwil (16:11).

Po dzisiejszym biegu prowadzenie w klasyfikacji generalnej objął Szymon Topolnicki, który jest już pewien końcowej wygranej w sezonie 2018/2019.  – Trwająca edycja CITY TRAIL jest pierwszą, w której biorę udział. Traktuję te starty jako urozmaicenie treningów. Trasa jest ciekawa, pagórkowata – idealna dla sprawdzenia formy. Dzisiejsze warunki były ogólnie dobre, choć momentami bywało ślisko. Jestem zadowolony z wyniku, chociaż bardziej niż na czasie zależało mi na wygranej, bo był to mój ostatni start w edycji – mówił na mecie brązowy medalista ubiegłorocznych mistrzostw Polski na dystansie 3000m z przeszkodami. – Specjalizuję się w dystansach 5 000 i 10 000 m. Bieganie mam we krwi. Moi rodzice trenowali lekkoatletykę, tata cały czas biega i bardzo mnie wspiera. Nawet dzisiaj jest tutaj ze mną – dodał 25-letni zawodnik.

Wśród kobiet najszybszą okazała się – po raz czwarty w sezonie – Sylwia Ślęzak (wynik 19:04), która tym samym zapewniła sobie trzeci triumf w generalce. Drugie miejsce zajęła dzisiaj Katarzyna Golba (czas 19:35), a trzecią lokatę wywalczyła Michalina Mendecka (19:44).

W biegu głównym uczestniczyło tym razem 400 zawodników. W zawodach dziecięco-młodzieżowych wystartowało 125 młodych sportowców.

Kolejne – ostatnie w edycji 2018/2019 zawody w Katowicach odbędą się 17 marca. Uroczyste podsumowanie sezonu, podczas którego wręczone zostaną pamiątkowe medale (dla wszystkich, którzy pobiegną w co najmniej czterech biegach) oraz nagrody dla najszybszych biegaczy jest zaplanowane na 27 marca w auli Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

WYNIKI BIEGU GŁÓWNEGO

fot. Piotr Oleszak


Sponsor tytularny

Partnerzy generalni