Katowice

Wymagające warunki w Katowicach

20.01.2019

Styczniowe zawody w naszej śląskiej lokalizacji odbyły się na pokrytej lodem trasie. Takie warunki na pewno nie sprzyjaly osiąganiu wartościowych rezultatów. Najszybciej do mety dotarli Sylwia Ślęzak i Oliwier Mutwil. W zawodach dziecięco-młodzieżowych pobiegło 130 młodych sportowców.

Sylwia Ślęzak uzyskała dzisiaj czas 19:09. Drugie miejsce zajęła Magdalena Pasek (20:39), a trzecią lokatę wywalczyła Paulina Gaj (21:05). Dzisiejsza wygrana Sylwii oznacza, że pochodząca z Częstochowy zawodniczka ma dużą szansę na trzeci triumf w klasyfikacji generalnej – do końcowego sukcesu potrzebuje jeszcze jednego wygranego biegu.

Triumfatorem dzisiejszych zawodów został Oliwier Mutwil (z czasem 16:28). Drugi na mecie był Piotr Mrachacz (17:01), a trzecie miejsce zajął Karol Grabowski (17:12). Sytuacja w klasyfikacji generalnej jest niezwykle ciekawa, bo o zwycięstwo będzie walczyć kilku zawodników, m.in. najszybszy dzisiaj Oliwier Mutwil oraz nieobecni tym razem Szymon Topolnicki i Dawid Malina.

Wśród startujących w naszym cyklu w Katowicach są osoby przyjeżdżające nad stawy Janina i Barbara z całego Śląska. – Mieszkam w Bielsku-Białej, a w CITY TRAIL startuję pierwszy sezon – dzisiaj ukończyłem swój trzeci bieg na tej trasie. Na zawody przyjeżdżam ze znajomymi, z grupy z którą trenuję. Są to co prawda zajęcia w klubie i na siłowni, ale w weekendy zdarza nam się też razem biegać – mówił na mecie jeden z uczestników dzisiejszej imprezy - Maciej Zieliński. - Starty w terenie, w górach to zdecydowanie to, co lubię najbardziej. Biegam od trzech lat i w tym czasie ukończyłem tylko kilka biegów ulicznych. Asfalt to nie mój świat – podkreślił zawodnik.

Kolejne zawody w Katowicach odbędą się 24 lutego. Zakończenie części sportowej cyklu jest zaplanowane na 17 marca. Uroczyste podsumowanie sezonu, podczas którego wręczone zostaną pamiątkowe medale (dla wszystkich, którzy pobiegną w co najmniej czterech biegach) oraz nagrody dla najszybszych biegaczy, odbędzie się w ciągu kilku tygodni od ostatniego biegu.