z

Katowice

Zimowo w Katowicach

16.12.2018

Zimowo w Katowicach

Choć jeszcze kilka dni wcześniej nic na to nie wskazywało, niedzielny bieg w Katowicach odbył się w zimowej aurze. Ścieżki pokryte były warstwą śniegu, która nie ułatwiała osiągania dużych prędkości. W takich okolicznościach najlepszymi okazali się Dawid Malina i Sylwia Ślęzak. Linię mety minęło 418 osób. W zawodach dla dzieci i młodzieży wzięło udział 124 młodych biegaczy.

- To pierwszy śnieg w tym sezonie, więc warunki były ciężkie, tym bardziej, że biegłem w klasycznych butach asfaltowych, a ścieżki są śliskie. Bieg był od początku wolny, dopiero na ostatnich kilkuset metrach zaczęliśmy się ścigać z Szymonem Topolnickim - podkreślił na mecie zwycięzca zawodów, triumfator klasyfikacji generalnej poprzedniego sezonu – Dawid Malina. - Ten dzisiejszy bieg traktowałem sprawdzająco, pod nowego trenera. Od dwóch tygodni mój trening to tylko rozbiegania i rytmowe przebieżki. W ubiegłym tygodniu robiłem badania wydolnościowe, a dzisiaj miałem pobiec, by sprawdzić, na jakim poziomie aktualnie jestem. Te badania i ten bieg będą wyznacznikiem tego, jak będzie wyglądał mój trening w zimie – dodał.

Czas Dawida to 16:56. Drugie miejsce wywalczył dzisiaj Szymon Topolnicki (17:00), a trzeci był Jarek Kożdoń (17:02).

Wśród kobiet triumfowała najlepsza zawodniczka dwóch poprzednich edycji – Sylwia Ślęzak. Jej dzisiejszy czas to 18:34. Drugie miejsce wywalczyła Katarzyna Golba (20:07), a trzecia była Emilia Stańkowska (21:11).

Zawodnicy startujący w naszym cyklu często łączą bieganie w zawodach ulicznych, ze startami w terenie. Są też tacy, którzy wybrali naturalne ścieżki. - We wrześniu minęły już cztery lata odkąd zaczęłam biegać. Co prawda były w tym czasie krótkie przerwy związane z problemami zdrowotnymi, ale powoli wszystko wraca na dobre tory. Stanowczo preferuję bieganie w terenie i w górach. Od pewnego czasu unikam asfaltu. Moje nogi, stopy wolą bieganie na naturalnej nawierzchni. A poza tym okoliczności przyrody sprawiają, że takie bieganie daje więcej wrażeń, widoków. Przede mną Maraton Zimowy na Ślężę – to moje najbliższe wyzwanie – podkreśliła po zawodach jedna z uczestniczek niedzielnych zawodów - Agnieszka Buchowicz.

Kolejne imprezy CITY TRAIL Katowice odbędą się: 20 stycznia, 24 lutego i 17 marca. Po zakończeniu części sportowej zorganizowana będzie ceremonia kończąca cykl, podczas której wręczone zostaną pamiątkowe medale (dla wszystkich, którzy pobiegną w co najmniej czterech biegach) oraz nagrody dla najszybszych.

Wyniki biegu głównego

fot. Mateusz Stodolski

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni