z

Katowice

Katowice zainaugurowały szósty sezon!

14.10.2018

Katowice zainaugurowały szósty sezon!

Szymon Topolnicki i Katarzyna Golba najlepsi w pierwszym biegu nad katowickimi stawami Janina i Barbara. Rywalizacji towarzyszyła piękna aura, która sprzyjała nie tylko bieganiu, ale także pobiegowym rozmowom. 

Nasze biegi odbywają się w Katowicach od 2013 roku. Rozpoczęta dzisiaj edycja jest już szóstą. Trasa na Giszowcu liczy 5 km i jest urozmaicona. Czas wspomnianego już zwycięzcy dzisiejszego biegu – Szymona Topolnickiego to 15:57. Drugą lokatę zajął Oliwier Mutwil (16:15), a trzeci był Kamil Bednorz (16:26).

Najszybszą z kobiet była Katarzyna Golba. Jej wynik to 19:01. - Dzisiaj warunki były na życiowe wyniki na tej trasie. Odkąd startuję to albo mróz, albo śnieg, albo deszcz lub błoto, a dziś po raz pierwszy pogoda dopisała. Mimo to, ja dziś walczyłam o zwycięstwo, a czas był sprawą drugorzędną. Ostatnio dużo startuję, zmęczenie sezonem narasta, więc staram się trochę oszczędzać siły – mówiła po biegu zwyciężczyni zawodów. – To mój kolejny rok na trasie CITY TRAIL. Motywacją do tak regularnego biegania tutaj jest na pewno dobra zabawa, cała atmosfera tego biegu, leśna trasa - to jest coś innego niż zwykłe masowe biegi uliczne. Trudno to opisać słowami - po prostu bardzo lubię ten cykl i na pewno dopóki będę biegać, to będę się pojawiać na CITY TRAIL – dodała z przekonaniem.

Druga do mety dotarła Magdalena Pasek (19:54), a trzecia była Natalia Gracz (20:18).

Wśród zawodników, którzy startowali w dzisiejszych zawodach była Anna Dulian, która pojawiła się na CITY TRAIL po raz pierwszy. – Jestem osobą aktywną, prowadzę sportowy tryb życia. W dzisiejszym biegu startowałam wspólnie z koleżankami ze Stowarzyszenia „W Kręgu Formy” z Jaworzna. Pogoda dopisała, trasa bardzo ciekawa, a do tego najlepsze wsparcie znajomych – to był udany bieg – podkreśliła po biegu.

Linię mety dzisiejszego biegu minęło 360 osób. Dodatkowo w zawodach dla dzieci i młodzieży wzięło udział ponad 140 młodych adeptów biegania. Najmłodsi mogli dzisiaj nie tylko pobiegać, ale także skorzystać z dodatkowych atrakcji – m.in. kursu pierwszej pomocy w wydaniu dla dzieci.

Kolejne zawody odbędą się: 18 listopada, 16 grudnia, 20 stycznia, 24 lutego i 17 marca. Po zakończeniu części sportowej zorganizowana będzie ceremonia kończąca cykl, podczas której wręczone zostaną pamiątkowe medale (dla wszystkich, którzy pobiegną w co najmniej czterech biegach) oraz nagrody dla najszybszych.

Wyniki biegu głównego

fot. Mateusz Włostowski

 

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni