Katowice

Oficjalnie zakończyliśmy edycję w Katowicach

29.03.2018

Katowicka trasa jest jedną z najbardziej malowniczych w naszym cyklu - stawy Janina i Barbara mają bowiem niepowtarzalny klimat! Kto startuje ten wie! Gratulujemy wszystkim, którzy ukończyli cykl i dziękujemy za obecność na uroczystym podsumowaniu.

Ceremonia, która odbyła się w środę, 28 marca była przede wszystkim uroczystym wręczeniem medali – wywalczyli je zawodnicy, którzy wzięli udział w minimum czterech biegach. Nagrodziliśmy oczywiście najlepszych zawodników – w klasyfikacji generalnej oraz w kategoriach wiekowych.

W „generalce” nagrodzone panie to: Sylwia ŚlęzakAgnieszka Gortel-Maciuk, Michalina MendeckaKatarzyna Golba i Anna Janko. Wśród mężczyzn najszybszymi okazali się: Dawid MalinaOliwier Mutwil, Damian DrożdżKamil Czapla Piotr Mrachacz. Najlepszymi drużynami zostały pierwsze zespoły: Inżynieria Biegania TEAM, NIGHT RUNNERS - SUPERBOHATEROWIE oraz parkrun Katowice.

Nagrody ufundowali nasi Partnerzy: marki SalomonSuuntoALE – Active Life Energy oraz Wydawnictwo Galaktyka.

W podsumowaniu nie może zabraknąć nieco statystyk. W sześciu biegach mieliśmy 741 unikalnych zawodników w biegu głównym (w tym 257 kobiet i 484 mężczyzn) oraz 210 CITY TRAIL Junior. Sklasyfikowanych zostało 395 osób (137 kobiet i 258 mężczyzn) oraz 105 dzieci. Sumując frekwencję wszystkich biegów, nad stawami Janina i Barbara pojawiło się 2260 dorosłych oraz 615 dzieci, a średnia frekwencja wyniosła 393 dorosłych i 103 dzieci. Najwyższą frekwencję w biegu głównym odnotowaliśmy w styczniu – 450 osób. W CITY TRAIL Junior najliczniejsze były zawody listopadowe – 134 uczestników.

Do zobaczenia za kilka miesięcy!

Biegi Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden oraz CITY TRAIL Junior są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.