Katowice

Powrót zimy!

04.02.2018

Piąta odsłona katowickiej edycji naszych biegów była iście zimowa! Padający w nocy śnieg stworzył malowniczy klimat nad stawami Janina i Barbara i choć warstwa białego puchu nie była sprzymierzeńcem osób marzących tego dnia o życiówkach, naprawdę warto było wystartować! Liczymy, że w marcu będzie okazja, by szybciej zakręcić nogami!

W rywalizacji najszybszym okazał się rekordzista katowickiej trasy – Dawid Malina, który 5 km nad stawami Janina i Barbara pokonał dzisiaj w czasie 16:43. Drugie miejsce wywalczył Damian Drożdż (16:44), a trzeci był Kamil Czapla (16:53). W klasyfikacji generalnej cyklu najbliższy zwycięstwa jest Dawid Malina, który ma na koncie trzy wygrane biegi. – Na pewno wystartuję za miesiąc – zapewnił halowy mistrz Polski na 5000 m z poprzedniego roku. – Dzisiaj pobiegłem asekuracyjnie, ponieważ trwa sezon halowy, mam przed sobą zawody na 3000 metrów, więc nie chciałem ryzykować na zaśnieżonej trasie. Poza tym jestem po obozie, więc mój plan treningowy nie zakładał dzisiaj mocnego biegania. Zaatakowałem dopiero na 600 metrów do mety – relacjonował na mecie.

Wśród kobiet pierwsze zwycięstwo w sezonie odniosła Agnieszka Gortel-Maciuk (18:32). – W styczniu mocniej potrenowałam i dzisiaj miałam plan pobiec poniżej 18 minut. Tymczasem śnieg zupełnie mnie zaskoczył i uniemożliwił tak szybkie bieganie. Do tego brak największej rywalki w postaci Sylwii Ślęzak, co zawsze motywuje i w efekcie wynik na mecie jest gorszy niż zakładałam – mówiła tuż po biegu zwyciężczyni zawodów.

Drugie miejsce zajęła Michalina Mendecka (19:33), a trzecie – Kelly Smith (20:10). W klasyfikacji generalnej pewna wygranej jest wspomniana Sylwia Ślęzak, która dzisiaj nie startowała.

Bieg ukończyło 407 osób. W zawodach CITY TRAIL Junior uczestniczyło 67 młodych sportowców. Kolejne – szóste już zawody są zaplanowane na 4 marca. Uroczyste podsumowanie sześciomiesięcznych zmagań odbędzie się 28 marca na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Tego dnia zawodnicy odbiorą pamiątkowe medale (aby je wywalczyć należy pobiec co najmniej 4 razy w edycji) oraz nagrody.

Cykl Grand Prix CITY TRAIL oraz CITY TRAIL Junior są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.