z

Katowice

Rekordowy Dawid Malina!

07.01.2018

Rekordowy Dawid Malina!

Pierwsza niedziela 2018 roku była dla katowickich biegaczy okazją, by sprawdzić się na przełajowej, 5-kilometrowej trasie nad stawami Janina i Barbara. Aura – zupełnie niezimowa – kilka stopni powyżej zera i delikatna warstwa błota na ścieżkach. W tych warunkach zwycięzca biegu – Dawid Malina poprawił swój rekord trasy, który od dzisiaj wynosi 15:34. W rywalizacji kobiet po raz czwarty w sezonie zwyciężyła Sylwia Ślęzak, która tym samym zapewniła sobie wygraną w klasyfikacji generalnej katowickiej odsłony CITY TRAIL.

Dawid Malina debiutował na trasie CITY TRAIL Katowice w październiku. Odniósł zdecydowane zwycięstwo, poprawił rekord trasy i zapowiedział, że chce wygrać w „generalce”. W kolejnych dwóch miesiącach nie startował, ale po dzisiejszym biegu nadal ma szanse na zwycięstwo w całym cyklu – musi jednak pobiec w lutym i w marcu. – Dzisiejszy bieg nie był dla mnie lekki, bo mam w nogach naprawdę mocne treningi z ostatnich dni, dlatego tym bardziej cieszy mnie ten dzisiejszy rezultat i rekord trasy. Za miesiąc również lekko nie będzie, bo będę startował po ośmiodniowym obozie, ale na pewno powalczę o jeszcze lepszy wynik  – podkreślił na mecie halowy mistrz Polski na 5000 m. – W tym sezonie postanowiłem, że będę pracował nad tym, co jest moim najsłabszym punktem. Schodzę z kilometrażu na rzecz pracy nad wytrzymałością tempową, którą będę szlifował pod starty na 3000 i 5000 m – dodał.

Drugie miejsce zajął Oliwier Mutwil (czas 16:19), a trzeci był Kamil Czapla (wynik 16:35).

W rywalizacji pań jako pierwsza na mecie pojawiła się Sylwia Ślęzak (czas 18:26). Po biegu nie ukrywała radości, choć przyznała, że pierwsza wygrana w klasyfikacji generalnej - w poprzedniej edycji, smakowała jeszcze lepiej. – Przed rokiem to było miłe zaskoczenie. Tym razem rozpoczynałam cykl broniąc „tytułu” i chciałam powtórzyć sukces. To, że się udało bardzo cieszy – podkreśliła młodzieżowa mistrzyni Polski w biegach przełajowych. - Dzisiaj plan był prosty - przytrzymać dziewczynę, która wyjdzie na prowadzenie i ruszyć na samym końcu. Cały bieg prowadziła Agnieszka Gortel-Maciuk, kiedy miałyśmy 3,5 km za sobą ruszyłam mocniej i do mety biegłam już sama – dodała.

Drugą lokatę wywalczyła dzisiaj wspomniana Agnieszka Gortel-Maciuk (18:40), a trzecia była Katarzyna Golba (18:47).

Na trasie CITY TRAIL pojawiła się Sylwia Grabowska-Młynarska. - Mam chorą nerkę, więc startuję w CITY TRAIL, żeby wygrać z bólem, który towarzyszy mi od dawna i nie chce mnie opuścić. Po każdym biegu mam satysfakcję, że dałam radę, spędziłam ten dzień aktywnie, a nie w szpitalu. Biegam tutaj ze znajomymi, którzy mnie bardzo dopingują. Motywują również inni biegacze, których spotykam na trasie, zamieniamy dwa słowa i biegniemy dalej razem – często aż do mety – opowiadała po biegu Sylwia Grabowska-Młynarska. – Naszą pasją zarażamy dzieci, które startują w zawodach młodzieżowych. Wkręciły się na tyle, że już chcą biegać na 5 km, ale na to jeszcze muszą trochę zaczekać.

Linię mety biegu głównego minęło 447 zawodników. Tradycyjnie zawodom dla dorosłych towarzyszyły biegi dla dzieci i młodzieży. W pięciu kategoriach wiekowych wzięło udział łącznie 122 młodych sportowców.

Kolejne zawody odbędą się 4 lutego i 4 marca 2018. Cykl Grand Prix CITY TRAIL oraz CITY TRAIL Junior są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

WYNIKI zawodów

WYDARZENIE CITY TRAIL Katowice na Facebooku

ZAJAWKA galerii zdjęć fot. Piotr Dymus


Sponsor tytularny

Partnerzy generalni