z

Katowice

Znakomita aura w Katowicach

04.11.2017

Znakomita aura w Katowicach

Taka jesień zdecydowanie zachęca do aktywnego spędzania czasu! Słońce, przyjemna temperatura i piękne, jesienne barwy – tak wyglądał nasz sobotni bieg w Katowicach. W zawodach wzięło 426 dorosłych i blisko 140 dzieci. 

Zwycięstwo na 5-kilometrowej trasie odniósł 18-letni Oliwier Mutwil, który uzyskał czas 16:13. Zawodnik nie krył zaskoczenia z wygranej. – Nie spodziewałem się zwycięstwa, to dla mnie duża niespodzianka, bo faworytem na pewno nie byłem, ale też nie było dzisiaj najlepszych zawodników z październikowego biegu – podkreślił po zawodach. – Od początku biegłem razem z dwoma chłopakami i zostawiliśmy resztę w tyle. Na trzecim kilometrze biegłem już tylko z Piotrem Mrachaczem. Od czwartego traciłem do niego 5-10 m, ale wyprzedziłem go na finiszu - 150-200 metrów przed metą. Moim koronnym dystansem jest 1500 m - szybkość z bieżni miała dzisiaj znaczenie – dodał.

Drugą lokatę wywalczył wspominany Piotr Mrachacz (16:19), a trzeci na mecie zameldował się Damian Dróżdż (16:34).

Triumf w kategorii pań odniosła Sylwia Ślęzak, zwyciężczyni klasyfikacji generalnej z ubiegłego sezonu. Wynik Sylwii to tym razem 18:06. Drugie miejsce zajęła Agnieszka Gortel-Maciuk (18:11), a trzecie – Michalina Mendecka (18:38).

Nasz cykl charakteryzuje się dużym odsetkiem osób dopiero rozpoczynających swoją biegową przygodę. Ta tendencja potwierdziła się w dzisiejszych zawodach. – Biegam od dwóch miesięcy. Co tydzień biorę udział w zorganizowanych treningach, mam też za sobą pierwsze starty. Zima mnie nie odstrasza, bo nie lubię upałów, więc jestem nastawiony na to, że będę kontynuować bieganie w okresie zimowym – podkreślił po zawodach jeden z uczestników - Tymoteusz Boba.

Najbliższe zawody CITY TRAIL nad stawami Janina i Barbara w Katowicach odbędą się 3 grudnia. Cykl potrwa do 4 marca. Biegi Grand Prix CITY TRAIL oraz CITY TRAIL Junior są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

WYNIKI zawodów

WYDARZENIE CITY TRAIL Katowice na Facebooku

fot. Artur Czempas/Athletics Lifestyle

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni