Ostatnie biegi sezonu w Łodzi i Szczecinie

06.03.2022

W niedzielę, 6 marca zakończyliśmy sportową część naszego cyklu w Łodzi i Szczecinie. O ile w Łodzi już przed dzisiejszym biegiem było jasne, kto zwyciężył w klasyfikacji generalnej, w Szczecinie dopiero dzisiaj wyklarowała się sytuacja w męskiej rywalizacji. Przypominamy, że zawodnicy, którzy ukończyli co najmniej 3 biegi - spotkają się z nami ponownie na uroczystym rozdaniu medali i nagród.

Łódź

W biegu głównym w Łodzi wzięło udział 246 osób. Najszybszym okazał się  Adam Świrgoń z czasem 16:31. Drugie miejsce wywalczył dzisiaj Paweł Kopaczewski (16:47), a trzeci był Mariusz Pabich (17:03). Zwycięzcą klasyfikacji generalnej jest nieobecny dzisiaj Grzegorz Petrusiewicz.

Wśród kobiet jako pierwsza metę w Parku Baden-Powella minęła Dominika Wiecha – zwyciężczyni kobiecej klasyfikacji generalnej. Jej dzisiejszy wynik to 18:21.

- Cieszę się, że udało mi się poprawić najlepszy wynik, jaki na tej trasie uzyskałam. Jestem w wysokiej formie. Przed tygodniem podczas półmaratonu w Wiązownej poprawiłam rekord życiowy o 4 minuty. Obecnie wynosi on 1:19:11. Nie spodziewałam się aż tak dobrego występu. W trakcie tego biegu ustanowiłam również rekord życiowy na 10 km. Drugą dychę pokonałam w 36 i pół minuty. Najbliższe starty to akademickie mistrzostwa Polski w biegach przełajowych i CITY TRAIL Gold, czyli ogólnopolski finał cyklu, który odbędzie się w Bydgoszczy – mówiła na mecie najszybsza z kobiet – Dominika Wiecha.

Drugą lokatę zajęła dzisiaj Marta Kaźmierczak (czas 19:30), a trzecie miejsce wywalczyła Magdalena Jakóbczak (wynik 19:38).

Wyniki biegu głównego znajdują się TUTAJ. Sprawdź też klasyfikację generalną i drużynową.

Nasze biegi to także zawody dla dzieci i młodzieży na dystansach od 300 m do 2 km. W dzisiejszym wydarzeniu wzięło udział 134 młodych sportowców.

Lokalnym współorganizatorem jest InesSport.

Szczecin

W niedzielnym biegu na dystansie 5 km wzięło udział 264 osób. Najszybszym okazał się (po raz trzeci w edycji) – Wojciech Piwowarczyk z czasem 17:09. To właśnie Wojciech jest triumfatorem klasyfikacji generalnej.

- Dzisiejszy bieg oceniam jako najlepszy w moim wykonaniu, mimo że nie był najszybszy. Czułem się bardzo dobrze, kontrolowałem sytuację od początku, nie musiałem podkręcać tempa, bo okazało się, że rywale dzisiaj nie dociskali. Cieszę się, że wreszcie udało mi się biegać w CITY TRAIL regularnie, bo dotąd startowałem tylko w pojedynczych imprezach. Planuję wziąć udział również w ogólnopolskim finale – CITY TRAIL Gold, który odbędzie się w kwietniu w Bydgoszczy – mówił po zawodach Wojciech Piwowarczyk.

Drugie miejsce wywalczył dzisiaj pomysłodawca CITY TRAIL - Piotr Książkiewicz (17:42), a trzeci był Daniel Troć (17:53).

Wśród kobiet jako pierwsza metę nad Jeziorem Szmaragdowym minęła Justyna Grzywaczewska z naszej ekipy organizacyjnej – druga w kobiecej klasyfikacji generalnej. Jej dzisiejszy wynik to 20:05. Drugą lokatę zajęła dzisiaj Karolina Jahnz (czas 21:02), a trzecie miejsce wywalczyła Edyta Dydek (wynik 21:43). W „generalce” zwyciężyła nieobecna dzisiaj Milena Sadowska.

Na szczecińskiej trasie pojawił się Zbigniew Bodnar, stały uczestnik naszych biegów. – To właśnie na CITY TRAIL zaczynałem swoją biegową przygodę. To było w 2018 roku. Skończyłem 70 lat i stwierdziłem, że to czas spróbować biegania. Zawsze byłem aktywny, dużo jeździłem rowerem. Moje biegowe początki to były marszobiegi na pobliskim stadionie żużlowym. Okrążenie liczy 300m i początkowo nie byłem w stanie przebiec całego bez przerwy, ale byłem cierpliwy, małymi krokami przesuwałem swoją granicę i wydłużałem odcinki biegowe, skracając tym samym te pokonywane w marszu – opowiadał  na mecie zawodnik.

Biegi CITY TRAIL to także zawody dla dzieci i młodzieży na dystansach od 300 m do 2 km. W dzisiejszym biegu wzięło udział 114 młodych sportowców.

Szczecińskie zawody wspiera Miasto Szczecin.

Warto dodać, że cała kwota zebrana dzisiaj w biurze zawodów będzie przekazana na pomoc Ukrainie – trafi do Polskiej Akcji Humanitarnej. Zbiórka dotyczy również innych lokalizacji CITY TRAIL, czyli Bydgoszczy, Lublina, Katowic, Olsztyna, Poznania, Trójmiasta, Warszawy i Wrocławia.

W edycji 2021/2022 nasze zawody są dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.