Spodziewaliśmy się, że sytuacja z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 będzie zmieniać się bardzo dynamicznie, dlatego wczoraj prosiliśmy o śledzenie naszych kanałów. W związku z kolejnymi decyzjami polskich władz odnośnie do zamykania szkół, uczelni, kin, teatrów, odwołujemy wszystkie zaplanowane na marzec biegi – zawody we Wrocławiu, Katowicach, Szczecinie, Olsztynie, Trójmieście, Poznaniu i Bydgoszczy – nie odbędą się.
UWAGA! Zaplanowane na marzec i kwiecień gale podsumowujące edycję 2019/2020 nie odbędą się. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o pamiątkowych medalach oraz wywalczonych nagrodach.
Olbrzymie emocje zapewnili kibicom biegacze walczący o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej w Warszawie! Daniel Żochowski i Krzysztof Wasiewicz biegli ramię w ramię jeszcze kilkadziesiąt metrów przed metą. Lepszym okazał się Daniel.
Pamiątkowe medale to nagrody dla wszystkich, którzy ukończą ca najmniej 4 biegi w edycji. Najszybsi zawodnicy biegu głównego otrzymają nagrody ufundowane przez marki Salomon oraz Suunto, a także Wydawnictwo Galaktyka.
W sobotę, 7 marca w Lublinie oraz w niedzielę, 8 marca w Warszawie i Łodzi rozpoczniemy szóstą – ostatnią serię edycji! Elektroniczne zapisy zamykamy jak zawsze na 4 dni przed zawodami, a więc dla Lublina potrwają do końca dnia we wtorek (3 marca), a dla Warszawy i Łodzi – do końca dnia w środę (4 marca).
Nasz cykl składa się z 60 biegów oraz 10 gal podsumowujących trwający 6 miesięcy sezon. Podczas uroczystych ceremonii - w każdej z naszych lokalizacji wręczymy pamiątkowe medale dla wszystkich, którzy ukończyli co najmniej 4 biegi oraz nagrody dla najszybszych zawodników.
Lutowy bieg w Warszawie był interesującym widowiskiem. Na starcie 5-kilometrowej pętli w Lesie Młociny pojawiło się kilku mocnych zawodników. Ostatecznie o zwycięstwie zdecydował długi finisz, który należał do niespełna 20-letniego Aleksandra Wiącka. Wśród kobiet najszybszą okazała się Iwona Wicha. Linię mety biegu głównego minęło 565 biegaczy. W zawodach dla dzieci i młodzieży wzięło udział 201 młodych sportowców.
Przypominamy najważniejsze informacje dotyczące jednego z elementów systemu pomiaru czasu, z jakiego korzystamy - elektronicznych chipów. Warto zerknąć, by uniknąć niepotrzebnego stresu związanego na przykład z brakiem w wynikach.
Potrójny weekend przed nami! W sobotę zapraszamy nad lubelski Zalew Zemborzycki, a w niedzielę – do warszawskiego Lasu Młociny i łódzkiego Parku Baden-Powella. Elektroniczne zapisy zamykamy jak zawsze na 4 dni przed zawodami, a więc dla Lublina potrwają do końca dnia we wtorek (28 stycznia), a dla Warszawy i Łodzi – do końca dnia w środę (29 stycznia).
Takich warunków w styczniu się nie spodziewaliśmy! Słońce, dobra nawierzchnia, kilka stopni powyżej zera, bezwietrzny dzień. Warto było wystartować, bo okoliczności naprawdę sprzyjały! 625 zawodników i zawodniczek skorzystało z okazji do szybkiego biegania. Wśród nich najlepszymi okazali się Krzysztof Wasiewicz i Dominika Stelmach.
Dokładnie dzisiaj - 9 stycznia 2020 roku mija 10 lat od pierwszego biegu Grand Prix Poznania w Biegach Przełajowych. Nie będzie przesady nazywając tamto wydarzenie również pierwszym biegiem CITY TRAIL. Przez dekadę dwukrotnie zmieniła się nazwa, kształt i rozmiar naszego przedsięwzięcia. Nie zmienił się natomiast dystans, idea rozgrywania biegów w naturalnych warunkach, formuła grand prix i przede wszystkim trzon sztabu organizacyjnego.
Nasz cykl odbywa się w formule cyklicznej, a pamiątkowe medale wręczamy po zakończeniu edycji - za udział w minimum czterech biegach - zazwyczaj w jednym mieście, ale jest możliwość zaliczenia cyklu poprzez starty w różnych lokalizacjach. Medale wręczamy podczas uroczystych gal podsumowujących sezon - ich terminy podamy w lutym. Czas pokazać medal trwającej edycji!