W niedzielę, 28 lipca wzięliśmy udział w zawodach na trasie CITY TRAIL Szczecin – z tą różnicą, że biegliśmy w odwrotnym kierunku. Zawody w Puszczy Bukowej są wymagające bez względu na kierunek biegu, jednak ten „odwrócony” okazał się (naszym zdaniem) trudniejszy.
Dystans – jak zawsze 5 km. Suma przewyższeń – bez zmian względem zimowej edycji. „Jedyna” różnica to kierunek biegu. Tak właśnie zapowiada się bieg „Pod prąd” organizowany przez Stowarzyszenie Puszczyk Bukowy, które jest współorganizatorem Grand Prix Szczecin CITY TRAIL.
Start w tegorocznym Biegu Rzeźnika mieliśmy z Benkiem zaplanowany już od dawna. Od dobrych kilku tygodni natomiast zaczęliśmy zastanawiać się nad planami wynikowymi. Ponieważ naszym docelowym tegorocznym startem był kwietniowy maraton w Hamburgu, kilometrów w nogach mieliśmy sporo.
Jestem przekonany, że XII Bieg Rzeźnika zostanie zapamiętany przeze mnie na całe życie. Prawie 9 godzin podczas, których wydarzyło się tak wiele rzeczy, że emocje trzymały mnie przez 3 dni… Ale od początku…
Wystartowali punktualnie o godzinie 3:00 z Komańczy. Po blisko 80 km dotarli na metę w Ustrzykach Górnych. Jako pierwsi zawody ukończyli Magda Łączak i Paweł Dybek (Salomon Suunto Team) z czasem 8:22:56, co jest nowy rekordem trasy par mieszanych! Drugie miejsce zajął nasz team - Piotr Książkiewicz i Piotr Bętkowski! Zapraszamy do przeczytania naszej relacji „live” z biegu!
Podczas ceremonii zakończenia naszego cyklu mieliście okazję obejrzeć film podsumowujący rywalizację CITY TRAIL w całej Polsce. Nie wszyscy uczestniczyli w uroczystych galach, dlatego z przyjemnością pokazujemy nasz film :)
Tegoroczna edycja kultowego Biegu Rzeźnika odbędzie się 5 czerwca. Wcześniej – bo już 30 maja wystartuje pierwsza edycja Rzeźnika Ultra (134 km). Od 1 do 3 czerwca zostanie rozegrany Bieg Rzeźnika na Raty – dla tych, którzy na pełen dystans nie są jeszcze gotowi. To także nowy pomysł. Z kolei w sobotę, 6 czerwca swoich sił spróbują zawodnicy startujący w Rzeźniczku (27 km). Będą też zawody dla najmłodszych – Rzeźniczątko.
Jak czytamy w oficjalnej zapowiedzi książki "znajdziecie w niej mnóstwo biegowych anegdot, opowieści o biegaczach z polskiej i zagranicznej sceny ultra, ciekawostki o ludzkim ciele, psychice, treningu, sprzęcie, diecie oraz motywacji i taktyce". Niewątpliwie tak jest. Jednak w książce znajdziecie coś jeszcze. Magda Ostrowska-Dołęgowska i Krzysiek Dołęgowski to jedni z najbardziej inspirujących ludzi, jakich znamy. Każdy trening i rozmowa z nimi to niesamowita przygoda, z której pozostaje wiele wspomnień i co ważniejsze – wynosi się motywację do tego, by wychodzić poza schematy i nie bać się rzeczy niestandardowych - nie tylko w sporcie, ale też w życiu. Z całych sił polecamy ich książkę – „Szczęśliwi biegają ultra”, bo to kopalnia inspiracji!
RUN Adventure to górska etapówka, której pierwsza edycja odbyła się w lipcu 2014. Impreza nietypowa jak na polskie warunki, bo organizowana w niestosowanej dotąd formule – dystans ultra został podzielony na trzy dni, a do wyboru są dwie wersje – krótka – 80 km i długa – 110 km. Podobnie jak w ubiegłym roku, mieliśmy na RUN Adventure swoją reprezentację. Wypadliśmy znakomicie, bo wygrywając w kategorii MIX (par damsko-męskich) na krótszym dystansie!
Druga edycja pierwszego w Polsce etapowego biegu górskiego – RUN Adventure odbędzie się w weekend majowy. Rywalizacja będzie trwała 3 dni. Dystans – do wyboru – ok. 80 lub 100 km. Po raz drugi w zawodach będzie startować ekipa CITY TRAIL :)
Czy możemy złamać nogę w niezauważalny sposób, a przyczyną złamania mogą być nawet nowe buty? Wyjaśnia Piotr Gawda – ortopeda z Centrum Medycznego ORTO-OPTYMIST.
Chwalimy się, bo mamy czym ;) Grand Prix CITY TRAIL to największy cykl biegów przełajowych w Polsce. Edycja 2014/2015, która zakończyła się w ostatni weekend marca przyniosła 53-procentowy wzrost względem poprzedniego sezonu. Mamy 8599 unikalnych biegaczy i 4222 sklasyfikowanych zawodników! Do tego 2141 uczestników i 899 sklasyfikowanych biegaczy CITY TRAIL Junior :)