Upał i słońce wycisnęły siódme poty z uczestników Trzeciego Biegu Leśnika w Nadleśnictwie Wielbark. W zawodach rozgrywanych na dystansie 10 km wzięła udział rekordowa liczba 166 zawodników. Najszybszy był Maciej Wojciechowski ze Szczytna, który na pokonanie trasy potrzebował 34 minut i 20 sekund. Wśród pań zwyciężyła Joanna Sztejna z Sopotu z czasem 47 minut 41 sekund. Najszybszym leśnikiem w Biegu Leśnika okazał się Zdzisław Sztejna z Jedwabna (48 minut 53 sekundy).
Miała plusy i minusy. Wielu biegaczom kojarzyła się z kałużą, która czekała na nich tuż po starcie ;) Oficjalnie ogłaszamy – kałuży na pewno już nie będzie! Przynajmniej nie tej, którą omijaliście (bądź nie) w poprzedniej edycji. Będzie natomiast NOWA trasa. Także w Lesie Dąbrowa.
Kampania Lasów Państwowych "Wolność jest w naturze" ma na celu upamiętnienie pierwszych wolnych wyborów w Polsce, które odbyły się w 1989 roku (dokładnie 4 czerwca 1989). Jedną z 25. wytyczonych przez leśników ścieżek jest trasa "Kopanina" w kompleksie Lasów Kozłowieckich na Lubelszczyźnie. Bieg i uroczyste otwarcie już w niedzielę, 28 września.
Dokładnie na miesiąc przed pierwszym biegiem - 11 września o godzinie 20 - ruszają zapisy do kolejnej edycji cyklu. W związku z tym mamy dla Was kilka istotnych informacji.
Miała plusy i minusy. Wielu biegaczom kojarzyła się z wieloma podbiegami. Nie ukrywaliśmy, że poprzednia trasa w Gdyni była najbardziej wymagającą ze wszystkich w naszym cyklu. Oficjalnie ogłaszamy – tak trudnej trasy już nie będzie! NOWA trasa jest zlokalizowana w południowej dzielnicy Gdyni – Mały Kack.
Mistrzostwa Polski w Ultradystansowym Biegu Górskim, rozgrywane po raz pierwszy w Krynicy, przyciągnęły całą czołówkę biegaczy górskich oraz dwukrotnego zwycięzcę i rekordzistę trasy Węgra Csaba Nemetha. Na wiele miesięcy przed startem było jasne, że każdy, kto kiedykolwiek próbował biegać po górach, w Krynicy być musi - choćby na jednym z krótszych 36 lub 66km dystansie. I tak było: na starcie trzech biegów pod szyldem Biegu 7 Dolin stanęło w sumie około 2000 biegaczy. Niesamowite, jak przecież nie łatwe biegi górskie zyskały w ostatnich latach na popularności!
Nie mamy ekspansywnych zapędów, jednak zdajemy sobie sprawę, że jest kilka miast, w których nie wypada nie być. Jednym z nich jest Łódź, która dołączy do naszego jesienno-zimowego cyklu w edycji 2014/2015. Pierwsze zawody w Łodzi 30 listopada!
Już za dwa dni podczas Festiwalu Biegowego w Krynicy zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski w Ultradystansowym Biegu Górskim, czyli Bieg 7 Dolin na 100km. To zawody, w których wystartują właściwie wszyscy liczący się polscy zawodnicy, goście z zagranicy oraz cała rzesza biegaczy-amatorów.
Jednym z elementów, który charakteryzuje nasze zawody jest stały plan rozgrywania biegów. Jak to w życiu bywa – czasami zdarzają się wyjątki od reguły. Tak się stało w przypadku pierwszego biegu Grand Prix Warszawa CITY TRAIL w edycji 2014/2015.
Niemal połowa naszej ekipy spędziła ostatni tydzień w Alpach, w pobliżu francuskiego Chamonix. Kamil Leśniak i Wojtek Dybiżbański startowali w jednym z najbardziej prestiżowych biegów ultra na świecie – Ultra-Trail du Mont-Blanc. Piotrek Książkiewicz zmierzył się z biegiem towarzyszącym UTMB – Orsières-Champex-Chamonix (OCC). Justyna Grzywaczewska i Andrzej Kowalczyk zdobyli trzytysięcznik. Nie zapominamy o Oli Gibaszek, która spędziła w Alpach dwa miesiące z Kamilem podczas jego przygotowań do UTMB i pomagała Mu na trasie w dniu startu.
Jednym z elementów, który charakteryzuje nasze zawody jest stały plan rozgrywania biegów. Jak to w życiu bywa – czasami zdarzają się wyjątki od reguły. Tak się stało w przypadku pierwszego biegu Grand Prix Lublin CITY TRAIL w edycji 2014/2015.
„Nasz” dystans – 5 km upodobało sobie wielu organizatorów mniejszych lub większych imprez. W sobotę, 27 września w Konstancinie-Jeziornej właśnie na dystansie 5 km odbędzie się wyjątkowy bieg – z okazji nadania lokalnej ścieżce zdrowia imienia Tomasza Hopfera.