z

Wrocław

Ceremonia zakończenia we Wrocławiu za nami

09.04.2015

Ceremonia zakończenia we Wrocławiu za nami

8 kwietnia podsumowaliśmy nasz wrocławski cykl. Na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego około 400 biegaczy odebrało pamiątkowe medale. BYły nagrody dla najlepszych biegaczy i kilka informacji o naszych planach na wakacje. Oczywiście zawodowych ;) 

Rekordową frekwencję we Wrocławiu odnotowano podczas listopadowych zawodów, kiedy w Lesie Osobowickim wystartowało 421 zawodników. W całym cyklu (w biegu głównym), który zakończył się 28 marca, wzięło udział  765 unikalnych uczestników, a  328 z nich zostało sklasyfikowanych, a to oznacza, że ukończyli co najmniej cztery z sześciu biegów. W porównaniu z poprzednią edycją średnia frekwencja wzrosła o 66 procent. Co cieszy - aż o 82 procent wzrosła liczba sklasyfikowanych kobiet.

Najlepszymi biegaczami we Wrocławiu w edycji 2014/2015 zostali Dominika Napieraj i Paweł Matner. Najlepszy wynik Dominiki to 16:53, Pawła – 15:39. Warto dodać, że Dominika  to tegoroczna mistrzyni Polski w biegach przełajowych. Zawodniczka podkreśla, że zawody w Lesie Osobowickim były dobrym przygotowaniem do startu w mistrzostwach. –  Udział w CITY TRAIL to dla mnie przede wszystkim ciekawy przerywnik i urozmaicenie treningu, który szczególnie zimą może wydawać się monotonny. Startując w cyklu łatwiej było mi wykonać zaplanowane jednostki i jednocześnie nabrać zapału do dalszej pracy. Można powiedzieć, że po każdym starcie dostawałam solidnego „kopa” motywacyjnego. Trener mógł też zobaczyć, czy przygotowania idą właściwą drogą. Akurat szczęśliwie złożyło się, że na tegorocznych mistrzostwach Polski w biegach przełajowych kobiety miały do pokonania identyczny dystans jak w CITY TRAIL, więc mogłam też oswoić się z „piątką” – mówi Dominika.

Kolejna edycja rusza w październiku. Na przełomie lipca i sierpnia zapraszamy na CITY TRAIL on Tour. - W dwa tygodnie odwiedzimy każdą z 10 lokalizacji, w których organizujemy cykl Grand Prix. Będzie okazja, by sprawdzić się na 5-kilometrowej trasie w letnich warunkach. Szczegółowe informacje opublikujemy wkrótce – informuje Piotr Książkiewicz, jeden z organizatorów CITY TRAIL.

Do zobaczenia!

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni