z

Wrocław

Tomasz Szymański i Dominika Napieraj najlepsi w ostatnim biegu we Wrocławiu

28.03.2015

Tomasz Szymański i Dominika Napieraj najlepsi w ostatnim biegu we Wrocławiu

Tomasz Szymański (Trenuj z nami) i Dominika Napieraj (Wosiek Team) zwyciężyli w szóstych zawodach we Wrocławiu. Tomasz Szymański – mimo, że nie jest sklasyfikowany, bo startował w cyklu tylko dwa razy – zapisał się w historii tegorocznej edycji, bowiem ustanowił rekord trasy – 15:31. Dominika Napieraj – „świeżo upieczona” mistrzyni Polski w biegach przełajowych - to z kolei najlepsza zawodniczka cyklu. Triumf w „generalce” wśród mężczyzn odniósł drugi dzisiaj Paweł Matner (Wosiek Team).

Rywalizacja w Lesie Osobowickim była w tej edycji niezwykle ciekawa. Niemal co bieg zawodnicy poprawiali rekordy trasy. O ile wśród kobiet zdecydowaną liderką była Dominika Napieraj, tak wśród mężczyzn rekordowe wyniki osiągał nie tylko Paweł Matner, ale także wspomniany Tomasz Szymański czy Wojciech Kowalski.

Dzisiejszy wynik Pawła Matnera to 15:39. Dominika Napieraj pokonała 5-kilometrową trasę w 17:30. Z kolei rekord trasy należący do Dominiki to 16:54. Trener Dominiki – Jacek Wosiek podkreśla, że cykl CITY TRAIL idealnie wpisywał się w plan treningowy przygotowujący do mistrzostw Polski. - Dystans 5 km to dobra praca w trzecim zakresie. Poza tym niemal identyczny mieliśmy na mistrzostwach, więc biegając na CITY TRAIL regularnie sprawdzaliśmy dyspozycję Dominiki i miałem pełen obraz, jak kształtuje się forma.

Najbliższe plany startowe Dominiki to bieg na 10 km towarzyszący Orlen Warsaw Marathon (26 kwietnia). Paweł Matner startuje w półmaratonie w Poznaniu (12 kwietnia).

Nierozerwalną częścią cyklu CITY TRAIL są zawody dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior – na dystansach od 300 metrów do 3 km. Młodzi sportowcy startowali w Lesie Osobowickim i tym razem.

Podsumowanie cyklu będzie miało uroczysty charakter i odbędzie się 8 kwietnia o godz. 18:30 na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego (ul. Uniwersytecka 22/26). Tego dnia nagrodzeni zostaną zwycięzcy klasyfikacji generalnej – pięć kobiet i pięciu mężczyzn, a także kategorii wiekowych – trzy kobiety i trzech mężczyzn w każdej. Nagrody dostaną również uczestnicy cyklu dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior. Każdy, kto ukończył co najmniej 4 biegi otrzyma pamiątkowy medal.

Jeszcze dziś wspólnie z Fitness Academy zorganizujemy konkurs na stronie wydarzenia Grand Prix Wrocław CITY TRAIL.

WYNIKI dziesiejszych zawodów znajdują się TUTAJ. Klasyfikację generalną znajdziecie pod tym LINKIEM

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni