z

Wrocław

Grand Prix Wrocław CITY TRAIL. Na dobry początek roku – dwa rekordy trasy

03.01.2015

Grand Prix Wrocław CITY TRAIL. Na dobry początek roku – dwa rekordy trasy

Podczas sobotnich zawodów Grand Prix CITY TRAIL we wrocławskim Lesie Osobowickim Paweł Matner pokonał 5-kilometrową trasę w czasie 16:10. Z kolei najlepsza wśród pań – Dominika Napieraj – w 18:36. Oba wyniki są rekordami trasy. Linię mety minęły 364 osoby.

Wynik Pawła Matnera jest o 3 sekundy lepszy od poprzedniego rekordu trasy, który należał do Piotra Ślęzaka. Z kolei Dominika Napieraj poprawiła rekordowy czas (Danuty Pikorowskiej) aż o 35 sekund.

Cykl CITY TRAIL to nie tylko okazja do poprawiania wyników dla osób na co dzień trenujących, ale często również debiut w zawodach. – Kiedyś biegałam, ale nigdy nie startowałam w żadnym biegu – mówi Kamila, jedna z uczestniczek. – Wystartowałam za namową koleżanki, które biega regularnie w CITY TRAIL od poprzedniej edycji. Bardzo mi się podobało i już czuję, że mój apetyt na biegi rośnie. A jeśli zacznę znów biegać systematycznie, na pewno będę chciała poprawiać wyniki, bo bardzo lubię się sprawdzać.

Grand Prix CITY TRAIL to również rywalizacja najmłodszych czyli zawody CITY TRAIL Junior, które odbywają się na dystansach od 300 m do 3 km. W sobotniej imprezie wystartowało blisko 80 młodych sportowców.

Przypominamy, że cykl Grand Prix CITY TRAIL składa się z sześciu biegów. W trwającej edycji, we Wrocławiu odbędą się jeszcze trzy imprezy. Najbliższa 31 stycznia. A jeszcze dziś na wydarzeniu Grand Prix Wrocław CITY TRAIL na facebooku odbędzie się konkurs organizowany z klubem Fitness Academy.

WYNIKI biegu głównego znajdziecie TUTAJ.

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni