z

Wrocław

Adam Draczyński zwycięzcą drugiego biegu Grand Prix Wrocław CITY TRAIL

06.12.2014

Adam Draczyński zwycięzcą drugiego biegu Grand Prix Wrocław CITY TRAIL

Mżyście i mgliście było podczas sobotnich, mikołajkowych zawodów w Lesie Osobowickim. Nie przeszkodziło to zawodnikom w uzyskaniu świetnych rezultatów. Zwycięzca - Adam Draczyński (TRENUJZNAMI.PL, Nowosolska Grupa Biegowa) uzyskał wynik zaledwie dwie sekundy gorszy od rekordu trasy – 16:15.

Adam Draczyński to jeden z najlepszych polskich maratończyków. Jego rekord życiowy z 2010 roku - 2:10,49 - jest 10. wynikiem w historii polskiej lekkoatletyki. Aktualnie Adam wraca do biegania po przerwie spowodowanej poważną kontuzją kręgosłupa. – Mój powrót do biegania był bardzo spokojny. Przede wszystkim musiałem wzmocnić kręgosłup. Najbliższe plany startowe to na pewno Halowe Mistrzostwa Europy Weteranów, które odbędą się w marcu w Toruniu – mówi Adam. – Zimowe Grand Prix można bardzo łatwo wkomponować w trening wytrzymałościowy, w  tym maratoński, który również wymaga szybszych treningów – podkreśla.

Najszybszą kobietą sobotnich zawodów była Dorota Silarska (TRENUJZNAMI.PL, ) z czasem 19:16 (5 sekund słabszym od rekordu trasy należącego do Danuty Piskorowskiej).

Wśród startujących spotkaliśmy Anię i Radka, którzy zaczęli biegać razem blisko rok temu. - Oboje poczuliśmy, że trzeba coś z sobą zrobić – starość i nadwaga dawały się we znaki. Teraz czujemy się o wiele lepiej, sprawniej, jesteśmy pozytywniej nastawieni do życia – mówi Radek. – Często razem wyjeżdżamy w góry, biegamy ile sił w nogach, a jeśli teren jest zbyt trudny, chodzimy – po 25-30 km dziennie – dodaje Ania.

Niezmiennie przed biegiem głównym odbyły się zawody dla dzieci i młodzieży CITY TRAIL Junior, w których rywalizowało kilkudziesięciu młodych sportowców :)

Każdy, kto chciałby włączyć się do rywalizacji lub otrzymać pamiątkowy medal na zakończenie cyklu, nadal ma na to szansę, bowiem we Wrocławiu odbędą się jeszcze 4 biegi CITY TRAIL (aby zostać sklasyfikowanym trzeba wystartować minimum 4 razy). Kolejne zawody są zaplanowane na pierwszą sobotę 2015 roku – 3 stycznia. Terminy następnych: 31 stycznia, 28 lutego, 28 marca.

Dla spragnionych ruchu mamy jeszcze dwie niespodzianki – konkurs przygotowany wspólnie z Fitness Academy. Zapraszamy wieczorem na wydarzenie Grand Prix Wrocław CITY TRAIL oraz trening z Piotrkiem Ślęzakiem - rekordzistą naszej trasy - zapraszamy w sobotę, 13 grudnia o godz. 8:30 na boisko w Lesie Osobowickim.

Sobotnie zawody ukończyło 364 osób. WYNIK biegu głównego znajdziecie TUTAJ

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni