Wrocław

Jacek Sobas przypieczętował zwycięstwo we Wrocławiu

15.02.2014

Jacek Sobas  przypieczętował zwycięstwo we Wrocławiu

W sobotę (15.02) podczas 5. zawodów z cyklu Grand Prix Wrocław zBiegiemNatury najlepszy okazał się Jacek Sobas, który tym samym zapewnił sobie zwycięstwo w całym cyklu we Wrocławiu. Nie tylko Jacek może świętować, bowiem świetne warunki sprzyjały osiąganiu dobrych wyników i ustanawianiu „życiówek”.

Wynik Jacka to 16:27. Wśród pań najszybciej 5-kilomerową trasę pokonała Danuta Piskorowska (19:45) i to ona jest najbliżej końcowego sukcesu, bowiem ma na koncie 3 zwycięstwa.

Na mecie biegu w Lesie Osobowickim wielu biegaczy cieszyło się z rekordowych wyników. – Rzeczywiście udało mi się dziś zrobić „życiówkę” na tej trasie – powiedziała po biegu Barbara Cholaszczyńska, która zaimponowała kibicom fantastycznym finiszem. Wszystko po to, by uzyskać wynik poniżej 30 minut. Jednak nie wyniki są w przypadku Barbary najważniejsze. – Nie biegam dla wyników, ale dla przyjemności. A zaczęło się kilka miesięcy temu za namową męża.

Sobotni bieg był 5. w obecnej edycji, a także 10. w historii cyklu Grand Prix Wrocław zBiegiemNatury. Co nas  bardzo cieszy, nie brakuje zawodników, którzy są z nami od 1. biegu! – Dobrze jest mieć taką dodatkową motywację w treningu, jak cykliczne zawody. O wiele łatwiej jest wtedy o systematyczność – podkreślił Krzysztof Zieliński, jeden z „weteranów” GP Wrocław zBiegiemNatury, który startuje w cyklu razem z tatą.

Tradycyjnie przed biegiem głównym startowali młodsi biegacze w cyklu „Dzieciaki zBiegiemNatury”. Ich niesamowite zaangażowanie nie przestaje zadziwiać! Ciekawe, ilu z nich będzie w przyszłości cieszyć nas sukcesami na międzynarodowych arenach ;)

Kolejny bieg we Wrocławiu odbędzie się 8. marca. A jeszcze dziś na wydarzeniu Grand Prix Wrocław zBiegiemNatury na Facebooku pojawi się zadanie konkursowe, w którym do wygrania będą wejściówki do Top Gym Fitness.

Ceremonia zakończenia, podczas której zostaną rozdane pamiątkowe medale dla wszystkich, którzy ukończą co najmniej 4 z 6. biegów oraz nagrody dla zwycięzców odbędzie się w ciągu 3 tygodni od ostatniego biegu. Szczegółowe informacje pojawią się na naszej stronie przed rozpoczęciem 6. kolejki zawodów.

Sponsor tytularny