Wrocław

Kolejny rekord trasy! Tym razem we Wrocławiu!

21.10.2023

Kolejny rekord trasy! Tym razem we Wrocławiu!

Po rekordowo szybkich biegach w Poznaniu, Szczecinie, Gdańsku i Bydgoszczy przyszedł czas na Wrocław! Podczas inauguracji sezonu 2023/2024 zwycięzca biegu - Kamil Herzyk - poprawił rekord trasy należący do Darka Boratyńskiego o jedną sekundę! Od dzisiaj rekord wrocławskiej pętli w Lesie Osobowickim to 14:24. Wśród kobiet najszybszą była dzisiaj Anna Lizińska (z czasem 18:08).

Wrocławska trasa CITY TRAIL należy do bardzo szybkich. Największą trudnością podczas dzisiejszego biegu było błoto, które pokryło część ścieżek w Lesie Osobowickim. Mimo to, warunki sprzyjały bieganiu, czego potwierdzeniem jest rekord trasy Kamila Herzyka.

- Ten start to przetarcie przed obozem i zbliżającymi się przełajowymi mistrzostwami Polski, a następnie Europy. Zawody były mocno obsadzone, czego się spodziewałem i co było też motywacją, by wystartować. Warunki oceniam jako dobre, przede wszystkim jest ciepło. Błotniste fragmenty nie były jakimś dużym problemem, bo startowałem w kolcach. Jeśli tylko będzie możliwość wplecenia biegów CITY TRAIL w plan treningowy, to chętnie pojawię się na tej trasie ponownie - podkreślił po biegu Kamil Herzyk.

W dzisiejszych zawodach drugie miejsce zajął Konrad Pogorzelski (czas 14:43), a trzeci był Mikołaj Czeronek (15:03).

W rywalizacji kobiet jako pierwsza na metę dotarła Anna Lizińska (wynik 18:08). Drugie miejsce zajęła Kinga Pietras (18:57), a trzecia była Ilona Grygiel (19:05).

Wyniki dzisiejszych zawodów można znaleźć TUTAJ.

Nie tylko ściganie

Nasz cykl jest obecny we Wrocławiu od 2012 roku. Niektórzy zawodnicy pamiętają początki naszej imprezy, ale część z nich dołączyła do wydarzenia dopiero w tym roku i co więcej - wielu z nich dopiero rozpoczyna swoją biegową przygodę, czemu sprzyja krótki dystans i brak limitu czasu.

- Zaczęłam biegać po urodzeniu pierwszego dziecka. To była najłatwiejsza droga do powrotu do formy. Na tyle spodobało mi się bieganie, że zostało ze mną na stałe. Zazwyczaj startuję w zawodach do półmaratonu, ale ostatnio przebiegłam 70 km podczas imprezy charytatywnej! Jako lekarz chętnie angażuję się w takie wydarzenia. A w biegach CITY TRAIL bardzo podoba mi się klimat i fakt, że biegamy w lesie - móiwła na mecie Marta Bryłka-Nadolska, uczestniczka dzisiejszych zawodów.

Na kolejny bieg we Wrocławiu zapraszamy 18 listopada.

fot. Mateusz Stodolski

Sponsor tytularny