Wrocław

Wrocław na mecie!

25.03.2023

Wrocław na mecie!

Klaudia Pawlus najszybszą biegaczką ostatniego biegu oraz klasyfikacji generalnej we Wrocławiu! Wśród mężczyzn zwycięstwo odniósł tym razem Dawid Borowski, a triumfatorem w generalce - ponownie Darek Boratyński! Walka wśród panów była niezwykle zacięta i emocjonująca! To wielka przyjemność obserwować takie zawody! Brawo chłopaki!

Nasze ostatnie zawody edycji 2022/2023 w Lesie Osobowickim przyciągnęły 393 osoby. Już dzisiaj mogliście odebrać medale za ukończenie co najmniej trzech biegów. Kolejna okazja będzie 4 kwietnia, w Sklepie Biegacza, kiedy to nagrodzimy zwycięzców (także w CITY TRAIL Junior). Szczegóły tegorocznej formuły podsumowania edycji znajdziecie TUTAJ. A już 1 kwietnia widzimy się w Warszawie na ogólnopolskim podsumowaniu sezonu - CITY TRAIL Gold. Biegom finałowym będzie towarzyszył bieg otwarty - zapraszamy! Zapisy trwają!

Wracając do dzisiejszego biegu, męskie podium to: Dawid Borowski (15:01), Darek Boratyński (15:05), Robert Kulik (15:05). Najskuteczniejszym biegaczem sezonu jest Darek Boratyński, który wygraną zapewnił sobie dzisiejszym startem.

- Po różnych problemach zdrowotnych powoli wracam do treningów. To był bardzo trudny bieg, od początku ciężko mi się oddychało i przy każdym przyspieszeniu trudno było mi się zabrać za chłopakami. Pierwsze przyspieszenie było na początku drugiego kilometra, wtedy na dobre uformowała się czołowa grupka (chyba 7-osobowa, ale mogło być nas więcej). Do trzeciego kilometra biegłem za Dawidem Borowskim, Michałem Wójcikiem i Kubą Gorzelańczykiem. Na trzecim i czwartym kilometrze minęli mnie też Robert Kulik, Kacper Adamczak i Mikołaj Wieczorek. Na trochę ponad kilometr przed metą miałem do ostatniego w grupie ok. 5 m straty. Na ostatnim kilometrze grupa się lekko rozciągnęła, zacząłem przechodzić do przodu i okazało się, że na finiszu poza zasięgiem jest tylko Dawid Borowski. No ale przegrać z mistrzem Polski w przełajach to nie wstyd. Cieszę się, że znowu wygrałem klasyfikację generalną cyklu, bo w ostatnich latach byłem trzykrotnie drugi, a raz nie udało mi się ukończyć wymaganych trzech biegów. W końcu mogę powiedzieć, że jestem najlepszy w CITY TRAIL we Wrocławiu. A biorąc pod uwagę wysoki poziom wrocławskiego cyklu, uważam to za duży sukces. Głównym "winowajcą" tak wysokiego poziomu jest trener Jacek Wosiek. Właściwie od początku istnienia cyklu we Wrocławiu trener wplata swoim zawodnikom starty w CITY TRAIL w przygotowania do innych zawodów. Dzięki Wosiek Team poziom się cały czas podnosi, a inni mocni zawodnicy – z różnych lokalizacji - chętnie przyjeżdżają na starty do Wrocławia, żeby sprawdzić formę albo "przetrzeć się" przed ważnym startem - powiedział po zawodach Darek Boratyński.

Marzec to w CITY TRAIL miesiąc kobiet. Tym samym trzy najszybsze panie dzisiejszego biegu - Klaudia Pawlus (czas 18:14), Kinga Pietras (18:41) i Nina Wieczorek (18:59) - zostały nagrodzone w ramach Pucharu Siły Kobiet Herbapolu Poznań.

Pełne wyniki zawodów znajdują się TUTAJ. W biegach dla dzieci i młodzieży wzięło udział 258 młodych sportowców.

Wrocław - do zobaczenia! :)

fot. Tomasz Pawlicki

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni