Wrocław

Ciekawa sytuacja we wrocławskiej klasyfikacji generalnej

04.02.2023

Ciekawa sytuacja we wrocławskiej klasyfikacji generalnej

Nasz lutowy bieg w Lesie Osobowickim we Wrocławiu odbył się w błotnistych warunkach. Najlepiej poradzili sobie z nimi Jakub Gorzelańczyk i Klaudia Pawlus, którzy tym samym zachowali szanse na walkę o wygraną w "generalce". Oznacza to, że podczas ostatniego biegu (25 marca) czekają nas niezwykłe emocje! 

Wśród mężczyzn w klasyfikacji generalnej po dwie wygrane mają na koncie Jakub Gorzelańczyk i Dariusz Boratyński, który dzisiaj nie startował. Wśród kobiet bardzo podobnie - po dwa zwycięstwa mają najlepsza dzisiaj Klaudia Pawlus i druga tym razem na mecie - Kinga Pietras.

- Warunki mnie dzisiaj nie zaskoczyły. Cały czas trenuję w podobnych nad Jeziorem Rusałka w Poznaniu, gdzie mieszkam. Biegło mi się bardzo luźno, nie forsowałem tempa i oszczędzałem siły na odparcie jakiegoś ataku na finiszu zza pleców, ale okazało się, że nikt się za mną nie utrzymał. Najwyraźniej błoto nie jest dla każdego. Darek jest bardzo mocny, co pokazał w poprzednich biegach, a także zdobywając tytuł mistrza Polski w przełajach, ale oczywiście podejmę walkę na ostatnim biegu! Wychodzę z założenia, że z każdym można wygrać. A przecież rok temu udało mi się go pokonać w bezpośrednim starciu. Moje plany startowe na sezon to maraton w Barcelonie w drugiej połowie marca i udział w cyklu biegów górskich Golden Trail National Series. Prawdopodobnie pobiegnę także w Maratonie du Mont Blanc w czerwcu - mówił po biegu Jakub Gorzelańczyk

Dzisiejszy wynik Jakuba Gorzelańczyka to 15:16. Drugie miejsce zajął Michał Wendland (15:40), a trzeci był Mateusz Semper (15:42). Wyniki najszybszych kobiet dzisiejszego biegu: Klaudia Pawlus - 19:10, Kinga Pietras - 19:24, Ilona Grygiel - 19:31.

Do mety dotarło dzisiaj 417 osób. Pełne wyniki dzisiejszego biegu znajdują się TUTAJ. W zawodach dla dzieci i młodzieży wzięło udział 200 młodych sportowców. Wielkie dzięki, że byliście dzisiaj z nami!

Ogólnopolskie podsumowanie sezonu

Nasz cykl to zawody organizowane w formule Grand Prix. Oznacza to, że warto w biegach startować regularnie, bo dopiero po zakończeniu cyklu (w marcu) znane będą ostateczne rozstrzygnięcia. Aby zostać sklasyfikowanym, otrzymać pamiątkowy medal i walczyć o nagrody trzeba pobiec minimum trzy razy (od października 2022 do marca 2023 zaplanowaliśmy pięć biegów – wszystkie na tej samej trasie).

Biegi CITY TRAIL odbywają się także (poza Wrocławiem) w: Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście i Warszawie. Po zakończeniu edycji we wszystkich miastach odbędzie się ogólnopolskie podsumowanie sezonu - bieg CITY TRAIL Gold, który jest zaplanowany na 1 kwietnia 2023.

fot. Tomasz Pawlicki

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni