Wrocław

Grudniowy bieg we Wrocławiu pod dyktando Darka Boratyńskiego

10.12.2022

Grudniowy bieg we Wrocławiu pod dyktando Darka Boratyńskiego

W naszych zawodach w Lesie Osobowickim, które odbyły się 10 grudnia, po raz kolejny zwyciężył Dariusz Boratyński. "Świeżo upieczony" przełajowy mistrz Polski pokonał trasę w czasie 14:40, wyprzedzając drugiego na mecie Kacpra Adamczaka o 47 sekund. W kobiecej rywalizacji najlepszą okazała się tym razem Klaudia Pawlus (z czasem 17:56). Do mety dotarły 394 osoby. Czwarty bieg we Wrocławiu zaplanowany jest na 4 lutego 2023. 

Szybko, choć błotniście

Dzisiejsze warunki na trasie były trudniejsze niż ostatnio - ścieżki pokryte były błotem i zdecydowanie mogły spowalniać zawodników. Dobrym wyjściem był bieg w kolcach - na taki zdecydował się zwycięzca zawodów.

- Wolałem nie ryzykować, że będę się ślizgał. Dzisiejszy bieg był nieco wolniejszy niż listopadowy, ale trasa na pewno była trudniejsza. Bezpośredni kontakt z moim największym rywalem tego dnia - Kacprem Adamczakiem - miałem przez pierwszy kilometr. Niestety Kacper zdecydowanie za szybko rozpoczął bieg - nawet ja czułem, że tempo jest szaleńcze. Obaj za to zapłaciliśmy, tyle że ja dopiero na 3 i 4 km, a Kacper już od 2 kilometra zwolnił. Teraz przede mną 2 tygodnie przerwy w treningu, odwieszam na ten czas biegowe buty i odpoczywam. Później ruszam z przygotowaniami do debiutu w maratonie, który planuję pobiec w kwietniu - mówił po biegu Dariusz Boratyński, zwycięzca dzisiejszego biegu, złoty medalista MP w Biegach Przełajowych 2022 na dystansie 8 km

Wyniki dzisiejszego biegu znajdują się TUTAJ. W zawodach dla dzieci i młodzieży wzięło udział 181 młodych sportowców.

Sytuacja w klasyfikacji generalnej

Zwycięstwo w dzisiejszym biegu oznacza, że Darek Boratyński ma na koncie dwie wygrane i jest bardzo bliski triumfu w klasyfikacji generalnej. Wśród kobiet dwa zwycięstwa ma na koncie Kinga Pietras, która tym razem nie startowała. Dzisiejsza zwyciężczyni - Klaudia Pawlus ma na koncie również jedno drugie miejsce i na pewno będzie chciała powalczyć o jak najwyższą lokatę w generalce.

Bezpłatny udział w biegu 

"Przyprowadź znajomego, pobiegnie za darmo!" - to promocja skierowana do osób, które mają tzw. karnety na wszystkie biegi CITY TRAIL w trakcie sezonu. Od dzisiaj, do końca edycji, każdy kto posiada karnet może przyjść na bieg z kimś bliskim, kto pobiegnie bez opłaty startowej.

Ogólnopolskie podsumowanie sezonu

Nasz cykl to zawody organizowane w formule Grand Prix. Oznacza to, że warto w biegach startować regularnie, bo dopiero po zakończeniu cyklu (w marcu) znane będą ostateczne rozstrzygnięcia. Aby zostać sklasyfikowanym, otrzymać pamiątkowy medal i walczyć o nagrody trzeba pobiec minimum trzy razy (od października 2022 do marca 2023 zaplanowaliśmy pięć biegów – wszystkie na tej samej trasie).

Biegi CITY TRAIL odbywają się także (poza Wrocławiem) w: Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście i Warszawie. Po zakończeniu edycji we wszystkich miastach odbędzie się ogólnopolskie podsumowanie sezonu - bieg CITY TRAIL Gold, który jest zaplanowany na 1 kwietnia 2023.

fot. Tomasz Pawlicki

 

 

Sponsor tytularny