Wrocław

Rekord wszechczasów na zakończenie edycji we Wrocławiu!

26.03.2022

Rekord wszechczasów na zakończenie edycji we Wrocławiu!

Takiego wyniku nikt się nie spodziewał! 14:25 to czas, jaki na 5-kilometrowej pętli we wrocławskim Lesie Osobowickim uzyskał dzisiaj (26 marca) Dariusz Boratyński. Wynik ten jest najlepszym w historii naszego cyklu. Poprzedni rekord CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden – 14:39 - należał do Błażeja Brzezińskiego i został ustanowiony na bydgoskiej trasie. 

- Przyznaję, że nastawiałem się na rekord trasy, a w zasadzie spodziewałem się, że mogę nawet pobiec znacznie szybciej niż wynosił dotychczasowy rekord we Wrocławiu, czyli 14:50. Moja motywacja wzrosła po biegu Mateusza Kaczmarka, który przed tygodniem osiągnął rezultat 14:41, na – wydaje mi się - „wolniejszej” trasie CITY TRAIL w Bydgoszczy – mówił po dzisiejszym fenomenalnym biegu Dariusz Boratyński. - Ruszyłem mocno, pierwszy kilometr pobiegłem osiem sekund szybciej niż przed miesiącem i to na luzie. Tak naprawdę jednak do końca nie wiedziałem, na ile dokładnie biegnę. A że czułem się luźno, to przyspieszałem, bo się obawiałem, że jest cały czas trochę za wolno. Forma rośnie i to jest dobry prognostyk przed ogólnopolskim finałem cyklu - CITY TRAIL Gold, w którym planuję wystartować za 2 tygodnie. Następnie biegnę w Mistrzostwach Polski na 10 000m .

Drugą lokatę zajął dzisiaj Kacper Adamczak (wynik 14:55), a trzecie miejsce wywalczył Kajetan Przestrzelski (wynik 15:28). W „generalce” zwyciężył nieobecny dzisiaj Jakub Gorzelańczyk. Dariusz Boratyński ukończył dwa biegi, w związku z tym nie został sklasyfikowany w cyklu Grand Prix.

W sobotnim biegu na dystansie 5 km wzięło udział 322 osób. W zawodach CITY TRAIL Junior uczestniczyło 145 młodych sportowców. Świetny wynik Dariusza Boratyńskiego był najważniejszym elementem imprezy, ale należy podkreślić również fakt, że zwyciężczyni dzisiejszego biegu – Emilia Liputa – została jednocześnie triumfatorką klasyfikacji generalnej. Wynik Emilii to 17:59.

- Rozpoczynając w październiku kolejny już sezon CITY TRAIL nawet przez chwilę nie myślałam, że mogę wygrać klasyfikację generalną. Mamy we Wrocławiu spore grono naprawdę mocnych dziewczyn, a CITY TRAIL słynie z wysokiego poziomu, więc jestem bardzo zadowolona. Tym bardziej, że dzisiejszy start przyniósł mi także mój rekord na tej trasie – podkreśliła po biegu najszybsza z kobiet CITY TRAIL Wrocław 2021/2022 – Emilia Liputa.

Drugie miejsce wywalczyła dzisiaj Julia Sikora (18:25), a trzecia była Adrianna Jabłońska (18:43).

Wyniki biegu głównego znajdują się TUTAJ.

Dzisiejsze zawody zakończyły sportową część imprezy, ale nie były ostatnim wydarzeniem cyklu. 4 kwietnia zawodnicy, którzy biegali regularnie – ukończyli co najmniej 3 biegi - spotkają się ponownie na uroczystym rozdaniu medali i nagródWydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego (ul. Uniwersytecka 7/10, sala 1D, godz. 18:00). Szczegóły znajdują się TUTAJ.

Natomiast 9 kwietnia, w bydgoskim Myślęcinku odbędzie się pierwsza edycja prestiżowego finału naszego cyklu - bieg CITY TRAIL Gold. Poza Biegami Elity Kobiet i Elity Mężczyzn, zaplanowaliśmy także Bieg Towarzyszący – otwarty dla wszystkich. Zapisy trwają.

Warto dodać, że cała kwota zebrana dzisiaj w biurze zawodów będzie przekazana na pomoc Ukrainie – trafi do Polskiej Akcji Humanitarnej. Akcja ma wymiar ogólnopolski i trwa od 26 lutego. Dotychczas przekazaliśmy na zbiórkę już ponad 11 500 zł.

W edycji 2021/2022 nasze zawody są dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

fot. Tomasz Pawlicki 

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni