z

Wrocław

Kamil Leśniak i Dominika Napieraj najlepsi we Wrocławiu

29.07.2021

Kamil Leśniak i Dominika Napieraj najlepsi we Wrocławiu

Ósme zawody w tegorocznej odsłonie cyklu odbyły się 28 lipca, we Wrocławiu. Zwycięzcą został Kamil Leśniak, z czasem 16:13. Drugie miejsce wywalczył Michał Fedorczak (16:15), a trzeci był Jan Kaczor (16:22). Wśród kobiet zwyciężyła Dominika Napieraj (wynik 17:37). Drugą lokatę zajęła Emilia Liputa (18:55), a trzecie miejsce wywalczyła Aleksandra Andruszków (18:59). Bieg główny ukończyło 261 zawodników.

- Bieg był dla mnie sprawdzianem. Założenie było takie, żeby pierwszy kilometr pobiec na rozpoznanie w tempie 3:35/km, ale generalnie na dystansie utrzymywać tempo 3:30/km. Nie byłam pewna, czy dam radę dotrwać na takich prędkościach do końca dystansu. Miałam stosunkowo długa przerwę od startów i nie czuję się jeszcze obiegana z dystansem, nie do końca wyczuwam tempo biegu. Ale jak widać to były tylko moje obawy, a w rzeczywistości wracam na dobre tory i może znów będę "zegarynką", jak dawniej – podkreśliła po biegu zwyciężczyni – Dominika Napieraj. – Zawsze mam do dziewczyn na starcie duży szacunek i nie lekceważę ich. Aczkolwiek dzisiaj rzeczywiście niemal od początku widziałam, że zwycięstwo mam raczej w kieszeni. Ogólnie trzymam się po prostu swoich założeń i robię swoje. Nieważne czy to amatorskie zawody, czy impreza mistrzowska. Jeśli czuję się dobrze, nie kalkuluję. Oczywiście, inaczej się biega jeśli na starcie staje kilka dziewczyn na podobnym poziomie. Wtedy większe znaczenie ma taktyka. Dziś natomiast nie biegłam na miejsce, a miałam zadanie wynikowe -  dodała multimedalistka mistrzostw Polski, która we wrześniu wylatuje na swój pierwszy w życiu obóz wysokogórski do USA, gdzie będzie przygotowywać się do półmaratonu.

W Lesie Oosbowickim biegali nie tylko dorośli. Impreza rozpoczęła się od zawodów dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior. Najmłodsi uczestnicy mieli do pokonania 300 m. Nieco starsi – 600 m. Młodzież biegała na dystansie 1 km oraz 2 km. W zawodach wzięło udział blisko 100 młodych sportowców.

WYniki biegu głównego znajdują się TUTAJ.

fot. Filip Gomułkiewicz


Sponsor tytularny

Partnerzy generalni