z

Wrocław

Szymon Dorożyński ponownie zwycięzcą we Wrocławiu

07.12.2019

Szymon Dorożyński ponownie zwycięzcą we Wrocławiu

Wrocławski Las Osobowicki po raz kolejny gościł nas 7 grudnia. Na 5-kilometrowej trasie rywalizowało ponad 400 zawodników, a najszybszym okazał się Szymon Dorożyński – najlepszy także w październiku i listopadzie. Kobiecą rywalizację wygrała 19-letnia Klaudia Pawlus. 

Wynik Szymona Dorożyńskiego to 14:58. Drugie miejsce zajął Andrzej Witek – jego czas to 15:32, a to oznacza niemal 200-metrową stratę do zwycięzcy. Jako trzeci do mety dotarł Jacek Lesiecki (czas 15:46).

- Od startu do mety biegłem dzisiaj sam. Forma jest, bo miała być jutro na Mistrzostwa Europy w Biegach Przełajowych, na które niestety nie pojechałem. Kwalifikację wywalczył Darek Boratyński, z którym rywalizuję tutaj na trasie CITY TRAIL we Wrocławiu. W Kartuzach podczas mistrzostw Polski to on okazał się lepszym. Tamtejsza trasa była niemalże górska, a ja nie jestem specjalistą od górek. Oprócz tego złapała mnie kolka i od szóstego kilometra nie byłem w stanie utrzymać tempa Darka – mówił na mecie najlepszy zawodnik klasyfikacji generalnej naszego cyklu w poprzednim sezonie i zwycięzca dzisiejszych zawodów – Szymon Dorożyński.

Wśród kobiet zdecydowane zwycięstwo odniosła Klaudia Pawlus. Jej czas to 17:47. Drugie miejsce wywalczyła Małgorzata Zieleń (18:21), a trzecia była Justyna Grzywaczewska z naszej ekipy (19:21).

- Wracam do biegania po kontuzji zmęczeniowego złamania kości piszczelowej. Z biegu na bieg czuję się coraz lepiej, co widać też po wynikach – dzisiaj pobiegłam ponad pół minuty szybciej niż w listopadzie. Cieszę się, bo to oznacza, że trening mojego nowego trenera – Marek Adamek - działa – zaznaczyła po biegu najszybsza z kobiet – Klaudia Pawlus.

Ciekawostką jest fakt, że biegacze startujący w naszym cyklu regularnie, niejednokrotnie podróżują z CITY TRAIL do innych miast. I tak dzisiaj we Wrocławiu biegała Karolina Szołtys z Katowic. - Mieszkam bardzo blisko katowickiej trasy CITY TRAIL i startuję w cyklu od czterech lat. Bardzo mi się u nas podoba, bo trasa jest urozmaicona. Za to tutaj – we Wrocławiu – jest szybko. Moim największym motywatorem jest 12-letni syn. On też startuje w CITY TRAIL w kategorii juniorów. Nie ma mowy, żeby odpuścił zawody, więc ja też biegam bez względu na wszystko i tak jutrzejszą nieobecność w Katowicach, odpracowaliśmy tutaj we Wrocławiu – opowiada biegaczka.

Kolejny bieg we Wrocławiu jest zaplanowany na 4 stycznia, a następne: 25 stycznia i 14 marca. Zawody odbywają się na pętli poprowadzonej ścieżkami Lasu Osobowickiego. Start, meta i biegowe miasteczko są zlokalizowane w pobliżu boiska leśnego. Nieodłączną częścią cyklu są zawody dla dzieci i młodzieży – startuje w nich regularnie około 200 młodych sportowców.

Pamiętajcie o naszym konkursie - do wygrania zestawy marki Salomon: torba i plecak.

Wyniki biegu głównego

fot. Tomasz Pawlicki

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni