z

Wrocław

Kolejny pasjonujący finisz we Wrocławiu!

02.11.2019

Kolejny pasjonujący finisz we Wrocławiu!

Jakież to były emocje! Trzech najszybszych zawodników listopadowego biegu we Wrocławiu wbiegło na metę w odstępie 2 sekund, a rezultat zwycięzcy – Szymona Dorożyńskiego - na naszej 5-kilometrowej trasie to 14:56. Z takim samym czasem na metę wbiegł Dariusz Boratyński. Trzecie miejsce zajął startujący we Wrocławiu gościnnie Aleksander Wiącek z Kołbieli. Wśród kobiet najszybszą okazała się Emilia Mikszuta ze Straszyna, która czasem 17:26 ustanowiła kobiecy rekord trasy. 

Szymon Dorożyński i Dariusz Boratyński zacięcie rywalizują na trasie w Lesie Osobowickim od poprzedniej edycji, czego efektem są znakomite rezultaty – dzisiejszy bieg jest czwartym z rzędu, podczas którego zwycięzca osiąga czas poniżej 15 minut, a pierwszym z trzema wynikami poniżej tej granicy czasowej. Warto dodać, że wspomniany trzeci zawodnik dzisiejszej rywalizacji - Aleksander Wiącek - to członek kadry Polski juniorów.

Przechodząc do informacji o kobietach, zwyciężczynią biegu została Emilia Mikszuta – również zawodniczka kadry Polski juniorów. Ciekawostką jest, że kilka lata temu Emilia startowała w organizowanych przez nas biegach dla dzieci i młodzieży – w Trójmieście. Wynik najszybszej zawodniczki dzisiejszej rywalizacji - 17:26 – to kobiecy rekord trasy (poprzedni był uzyskany podczas letniej edycji cyklu przez Dominikę Napieraj i wynosił 17:30). Drugie miejsce zajęła dzisiaj Weronika Lewna – także członkini kadry narodowej juniorów. Jej wynik to 17:38. Trzecie miejsce wywalczyła Małgorzata Zieleń – czas 18:11.

Skąd obecność młodych lekkoatletów biegających z orzełkiem na piersi na wrocławskim CITY TRAIL?

- Jesteśmy w drodze na zgrupowanie w Jakuszycach, gdzie będziemy przygotowywać się do przełajowych mistrzostw Polski. Jestem zadowolony z dzisiejszych rezultatów zawodniczek i zawodników. Ten start daje mi informacje na temat ich aktualnej dyspozycji, dzięki czemu wiem, z jakiego miejsca startujemy z przygotowaniami – mówi trener kadrowiczów - Krzysztof Szałach. – Biegi przełajowe to bardzo dobry bodziec treningowy. Zawsze powtarzam, że nawet najgorszy start jest najlepszym treningiem, dlatego jestem przekonany do tej formy budowania dyspozycji w okresie jesienno-zimowym.

Linię mety minęło 440 biegaczy. W zawodach dla dzieci i młodzieży, które są nieodłączną częścią cyklu wzięło udział blisko 200 młodych sportowców.

Kolejny bieg we Wrocławiu jest zaplanowany na 7 grudnia, a następne: 4 stycznia, 25 stycznia i 14 marca. Zawody odbywają się na pętli poprowadzonej ścieżkami Lasu Osobowickiego. Start, meta i biegowe miasteczko są zlokalizowane w pobliżu boiska leśnego.

Pamiętajcie o naszym konkursie - do wygrania zestawy marki Salomon: torba i plecak.

Wyniki biegu głównego

fot. Tomasz Pawlicki

 


Sponsor tytularny

Partnerzy generalni