z

Wrocław

Wrocław: Szymon Dorożyński zwycięża o włos!

16.03.2019

Wrocław: Szymon Dorożyński zwycięża o włos!

Kilkanaście centymetrów i setne sekundy rozstrzygnęły o zwycięstwie Szymona Dorożyńskiego w szóstym biegu, a tym samym także w klasyfikacji generalnej we Wrocławiu. Rywalizacja w Lesie Osobowickim była w tym sezonie na najwyższym poziomie, a emocje jakie towarzyszyły biegom na długo pozostaną w nas żywe!

Szymon Dorożyński ma na koncie trzy zwycięstwa i jedno drugie miejsce. Triumf w generalce zapewnił sobie dzisiejszym biegiem, w którym pokonał Dariusza Boratyńskiego o włos! Wynik obu zawodników to 14:56.

- Zapisując się jesienią do cyklu myślałem o tym, by podczas CITY TRAIL budować formę na przyszłotygodniowe Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych. Podczas przygotowań okazało się, że wypadnie mi 5-tygodniowy obóz, więc wspomniany start raczej odpuszczę. Moje główne cele są na stadionie. Chcę zrobić to, co miałem zrobić 2 lata temu – przed kontuzją, czyli pobiec 14:10 na 5000 m – mówił na mecie Szymon Dorożyński. – Starty CITY TRAIL traktowałem treningowo, ale fakt, że wygrałem bieg przed miesiącem i miałem szansę na zwycięstwo w klasyfikacji generalnej, bardzo mnie zmotywowało do dzisiejszej rywalizacji – podkreślił srebrny medalista Młodzieżowych Mistrzostw Polski na 10 000 m z 2014 roku.

W dzisiejszym biegu trzecią lokatę zajął Rafał Mrowiński (czas 15:15), natomiast trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej wywalczył czwarty dzisiaj Mikołaj Czeronek.

W rywalizacji kobiet już w styczniu zwycięstwo w klasyfikacji generalnej zapewniła sobie Dominika Napieraj, która dzisiaj nie startowała. W dzisiejszym biegu najszybszą była Małgorzata Zieleń z czasem 18:19, która uplasowała się na drugim miejscu w generalce. Drugie miejsce zajęła dziś Aleksandra Andruszków (wynik 18:52), a trzecia był tym razem Justyna Romanowska (czas 19:35). W klasyfiakcji generalnej kobiet trzecią lokatę wywalczyła nieobecna dziś Danuta Piskorowska.

W biegu głównym uczestniczyło dzisiaj 371 zawodników. W zawodach dziecięco-młodzieżowych wystartowało 142 młodych sportowców. Najliczniejszy bieg sezonu 2018/2019 we Wrocławiu odbył się w listopadzie i przyciągnął 581 dorosłych i 235 uczestników cyklu CITY TRAIL Junior.

Zakończenie części sportowej cyklu to nie koniec edycji. Uroczyste podsumowanie sezonu, podczas którego wręczone zostaną pamiątkowe medale (dla wszystkich, którzy pobiegli w co najmniej czterech biegach) oraz nagrody dla najszybszych biegaczy odbędzie się 26 marca w auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Początek o godz. 18:00 (część poświęcona CITY TRAIL Junior), dekoracja biegu głównego – od 19:00.

WYNIKI BIEGU GŁÓWNEGO

fot. Tomasz Pawlicki


Sponsor tytularny

Partnerzy generalni