z

Wrocław

Niesamowity bieg we Wrocławiu!

23.02.2019

Niesamowity bieg we Wrocławiu!

To były emocje! Na zmodyfikowanej względem poprzednich miesięcy trasie we wrocławskim Lesie Osobowickim zwycięstwo odnieśli Szymon Dorożyński – z czasem 14:56 oraz Małgorzata Zieleń – wynik 18:00. W zawodach wziął udział jeden z czołowych biegaczy górskich w naszym kraju – Bartłomiej Przedwojewski, który osiągnął znakomity wynik – 15:16 i zajął szóste miejsce. Na podkreślenie zasługuje fakt, że aż trzydziestu zawodników pobiegło poniżej 17 minut!

Trasa CITY TRAIL w Lesie Osobowickim należy do najszybszych w naszym cyklu. Ze względu na remont boiska leśnego, na którym zlokalizowana była meta, trasę musieliśmy zmodyfikować. Dzisiejsze zawody były zatem sprawdzianem nowego przebiegu trasy. Okazało się, że w dobrych warunkach to trasa „na życiówki”. Zwycięzca – Szymon Dorożyński pokonał 5 km w czasie 14:56. Drugie miejsce zajął Dariusz Boratyński (czas 15:03), a trzeci był Mateusz Demczyszak (15:08). Dzisiejsze zwycięstwo Szymona oznacza, że nadal ma on szanse na pokonanie Darka w klasyfikacji generalnej, zatem bieg w marcu będzie niemniej ciekawy niż dzisiejszy.

Szósty na mecie był dzisiaj Bartłomiej Przedwojewski – trzeci zawodnik klasyfikacji generalnej CITY TRAIL w edycji 2016/2017, który od dwóch lat znakomicie radzi sobie w biegach górskich – nie tylko w Polsce (jest kilkukrotnym medalistą mistrzostw Polski), ale także na arenie międzynarodowej. Pochodzący z Głuchołaz biegacz wygrał m.in. finałowe zawody prestiżowej serii Golden Trail Series, w których startowało dziesięciu najlepszych zawodników sezonu 2018.

- Nastawiałem się na to, żeby się bardzo zmęczyć podczas tych dzisiejszych zawodów. Jestem teraz na takim etapie, w którym powoli wchodzę na jakieś większe prędkości treningowe, ponieważ mój start docelowy jest dopiero 2 czerwca, zatem czasu jest dużo. Do tej pory korzystałem z warunków, jakie są w górach – treningi w śniegu, w tym spokojne i długie wycieczki biegowe oraz treningi na nartach, stąd jestem bardzo pozytywnie zaskoczony dzisiejszym biegiem – podkreślił zawodnik Salomon Suunto Team. – Od roku trenuję z Andrzejem Orłowskim z klubu LLKS Osowa Sień, który jest moim autorytetem i jestem przekonany, że moja rosnąca forma to zasługa tej współpracy. Wcześniej treningi układałem sam, ale doszedłem do etapu, w którym stwierdziłem, że potrzebuję wsparcia i jak widać to była dobra decyzja – dodał.

Wśród kobiet najszybszą okazała się Małgorzata Zieleń (czas 18:00), drugą lokatę wywalczyła Justyna Grzywaczewska z naszej ekipy organizacyjnej (wynik 18:59), a jako trzecia do mety dotarła Karolina Obstój (19:02). W klasyfikacji generalnej pewna wygranej jest nieobecna dzisiaj Dominiak Napieraj.

W biegu głównym uczestniczyło dzisiaj 486 zawodników. W zawodach dziecięco-młodzieżowych wystartowało 172 młodych sportowców.

Kolejne – ostatnie w edycji 2018/2019 zawody w Lesie Osobowickim odbędą się 16 marca. Uroczyste podsumowanie sezonu, podczas którego wręczone zostaną pamiątkowe medale (dla wszystkich, którzy pobiegną w co najmniej czterech biegach) oraz nagrody dla najszybszych biegaczy odbędzie się 26 marca w auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego.

WYNIKI BIEGU GŁÓWNEGO

fot. Piotr Oleszak


Sponsor tytularny

Partnerzy generalni