z

Wrocław

Styczniowa odsłona we Wrocławiu

19.01.2019

Styczniowa odsłona we Wrocławiu

Wrocławscy biegacze mieli dzisiaj dobre warunki - ścieżki w Lesie Osobowickim były zmrożone, a delikatna warstwa śniegu raczej nie utrudniała rywalizacji. W takich okolicznościach wystartowało 481 osób. Zwycięstwo odnieśli Dominika Napieraj i Dariusz Boratyński.  Nie zabrakło oczywiście zawodów dla dzieci i młodzieży - wzięło w nich udział 200 młodych sportowców.

Dominika Napieraj to nie tylko najszybsza z kobiet dzisiejszego biegu, ale także triumfatorka klasyfikacji generalnej. Podopieczna Jacka Wośka wygrała cztery dotychczas rozegrane biegi edycji 2018/2019 i tym samym zapewniła sobie czwarty sukces w „generalce” – wygrywała już w sezonach 2014/2015, 2015/2016 i 2016/2017. Jej dzisiejszy czas to 17:52. Drugą lokatę wywalczyła Małgorzata Zieleń (wynik 18:13), a trzecie miejsce zajęła Karina Minorczyk (18:59).

Dzisiejsza wygrana Dariusza Boratyńskiego oznacza, że jest on bardzo blisko trzeciego triumfu w klasyfikacji generalnej cyklu - Darek zwyciężył w trzech biegach trwającej edycji. Jego dzisiejszy wynik to 15:32. Drugie miejsce zajął Mikołaj Czeronek (czas 15:34), a trzeci był Andrzej Witek (15:36).

Nasze zawody to nie tylko rywalizacja najszybszych, ale także (a może przede wszystkim) okazja do spędzenia czasu z rodziną, czy przyjaciółmi. – Szczęśliwie udało mi się wciągnąć w bieganie dwie córki, zięcia i wnuczkę. Swoje bieganie zaczynałam 12 lat temu – jako gospodyni domowa chodziłam na ścieżki biegowe, czyli takie biegowe zajęcia w grupie pod okiem trenerów. Jestem przeszczęśliwa, że zachęciłam do biegania moje dzieci, nie mogłoby być lepiej. W naszym domu rozmowy o bieganiu to norma i choć ja nie biegam szybko, to mniej więcej orientuję się w czasach, jakie osiągają ci najlepsi – mówiła na mecie Krystyna Ksok, która startuje w CITY TRAIL od 2014 roku.

Kolejne zawody w Lesie Osobowickim odbędą się 23 lutego. Zakończenie części sportowej cyklu jest zaplanowane na 16 marca. Uroczyste podsumowanie sezonu, podczas którego wręczone zostaną pamiątkowe medale (dla wszystkich, którzy pobiegną w co najmniej czterech biegach) oraz nagrody dla najszybszych biegaczy, odbędzie się w ciągu kilku tygodni od ostatniego biegu edycji.

WYNIKI BIEGU GŁÓWNEGO

AKTYWACJA APLIKACJI PIC2GO - BEZPŁATNE ZDJĘCIA PROSTO NA FACEBOOKA

fot. Tomasz Pawlicki

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni