z

Wrocław

Wrocław blisko rekordu frekwencji!

17.11.2018

Wrocław blisko rekordu frekwencji!

579 uczestników pobiegło w dzisiejszym biegu we Wrocławiu. To jedynie o kilka osób mniej niż w największym biegu naszego wrocławskiego cyklu, który odbył się w listopadzie 2017! Zwyciezcami zawodów zostali Szymon Dorożyński i Dominika Napieraj.

Dominika Napieraj to zawodniczka doskonale znająca trasę w Lesie Osobowickim. Ma na koncie zwycięstwo w trzech edycjach cyklu. W sezonie 2018/2019 wygrała już dwa biegi. Multimedalistka mistrzostw Polski podkreśla, że starty w biegach przełajowych, nawet na płaskich trasach, jak ta we Wrocławiu są bardziej wymagające niż te na ulicy, czy bieżni. – Tutaj nie ma takiego komfortu, jak w biegach ulicznych, czy na stadionie, gdzie można się w zasadzie zupełnie wyłączyć i myśleć tylko o tempie. W przełaju musisz cały czas obserwować podłoże, skoncentrować się na tym, co dzieje się pod nogami – mówi Dominika Napieraj. – W dzisiejszym biegu dość niespodziewanie musiałam przyspieszyć na ostatnim kilometrze, kiedy dogoniła mnie jedna z zawodniczek - Ola Hornik. Na szczęście nie miałam kłopotu, by ruszyć mocniej po zwycięstwo – dodała.

Dzisiejszy wynik Dominiki to 17:45. Drugą lokatę wywalczyła Aleksandra Hornik (17:53), a trzecia była Emilia Liputa (18:48).

Rywalizację wśród mężczyzn wygrał Szymon Dorożyński (15:25). Jako drugi linię mety minął Jacek Lesiecki (15:31), a trzeci był Andrzej Witek (15:39).

Jak podkreślają biegacze startujący w cyklu, 5 km – czyli dystans, na którym rozgrywane są zawody CITY TRAIL, jest idealny jako forma treningu. - Zaczęłam biegać w zeszłym roku, żeby zadebiutować w triathlonie. Udało się zrealizować cel, ale bieganie na dobre zagościło w moim życiu. Mam na koncie już kilka półmaratonów i maraton. Mimo to, biegania „piątek” nie odpuszczam, bo to dobra forma treningu. Sama nie jestem w stanie zmusić się do biegania na takich prędkościach, jak podczas zawodów, gdzie jest dodatkowa mobilizacja w postaci innych zawodników – podkreśliła na mecie jedna z biegaczek – Irena Gałkiewicz.

Tradycyjnie zawodom na 5 km towarzyszyła rywalizacja dziecięco-młodzieżowa, w której uczestniczyło 237 młodych sportowców.

Kolejne imprezy z cyklu CITY TRAIL we Wrocławiu odbędą się: 15 grudnia, 19 stycznia, 23 lutego i 16 marca. Po zakończeniu części sportowej zorganizowana będzie ceremonia kończąca sezon, podczas której wręczone zostaną pamiątkowe medale (dla wszystkich, którzy pobiegną w co najmniej czterech biegach) oraz nagrody dla najszybszych.

Wyniki biegu głównego

fot. Tomasz Pawlicki

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni