z

Wrocław

Siódma edycja we Wrocławiu otwarta!

13.10.2018

Siódma edycja we Wrocławiu otwarta!

Las Osobowicki we Wrocławiu jest przepiękny jesienią! Przekonaliśmy się o tym podczas inauguracji sezonu, która odbyła się 13 października. Na linii mety zameldowało się 499 osób. Zwycięstwo odnieśli Dariusz Boratyński i Dominika Napieraj. 

Nasze biegi odbywają się we Wrocławiu od 2012 roku. 5-kilometrowa trasa prowadząca ścieżkami Lasu Osobowickiego jest płaska i daje możliwość osiągania wartościowych rezultatów. Czas wspomnianego już zwycięzcy dzisiejszego biegu – Dariusza Boratyńskiego to 15:15. Drugą lokatę wywalczył Szymon Dorożyński (15:21), a trzeci był Jack Lesiecki (15:36).

Najszybszą z kobiet była wracająca do wysokiej formy Dominika Napieraj. Jej wynik to 17:37. – Jestem zadowolona z dzisiejszego startu, bo odkąd wróciłam do regularnego biegania po kontuzji, jeszcze na takie prędkości nie wchodziłam. Aktualnie jestem w mocnym treningu, w zasadzie od dwóch miesięcy trenuję dwa razy dziennie, bo szykuję się do Biegu Niepodległości w Warszawie, a wcześniej startuję w Mistrzostwach Sił Powietrznych NATO w Belgii. Tam też będzie przełaj, więc ten start to dobre przetarcie – podkreśliła na mecie multimedalistka mistrzostw Polski, najlepsza w trzech edycjach CITY TRAIL. - Nadal nie jestem na poziomie, na którym chciałabym być, ale widzę, że mój trening zdecydowanie ruszył, odkąd trenuję na zgrupowaniach. Planuję ukończyć rozpoczętą dzisiaj edycję CITY TRAIL. Oby było już bez takich niespodzianek, jak w poprzednim sezonie, kiedy przytrafiła się kontuzja.

Druga do mety dotarła Małgorzata Zieleń (18:00), a trzecia była Klaudia Pawlus (18:22).

Wśród zawodników, którzy startowali w dzisiejszych zawodach był Mateusz Wysłobocki. - Trasa była dzisiaj sucha, szybka i dodatkowo została wyrównana, co na pewno sprzyjało szybkiemu bieganiu. Wykorzystałem te warunki i uzyskałem swój najlepszy wynik na tej trasie – podkreśl na mecie zawodnik. – Rozpocząłem bieganie podczas CITY TRAIL, debiutowałem w zawodach w październiku 2015 roku. Zaczynałem z poziomu około 24-25 minut. Aktualnie biegam 3-4 razy w tygodniu, mam trenera, z którym współpracuję i który pomaga mi w przygotowaniach do startów na dystansie na 10 km. Lubię rywalizację, staram się poprawiać życiówki, to mnie motywuje – dodał.

Linię mety dzisiejszego biegu minęło 499 osób. Dodatkowo w zawodach dla dzieci i młodzieży wzięło udział blisko 253 młodych adeptów biegania. Najmłodsi mogli dzisiaj nie tylko pobiegać, ale także skorzystać z dodatkowych atrakcji – m.in. kursu pierwszej pomocy w wydaniu dla dzieci.

Kolejne zawody odbędą się: 17 listopada, 15 grudnia, 19 stycznia, 23 lutego i 16 marca. Po zakończeniu części sportowej zorganizowana będzie ceremonia kończąca cykl, podczas której wręczone zostaną pamiątkowe medale (dla wszystkich, którzy pobiegną w co najmniej czterech biegach) oraz nagrody dla najszybszych.

WYNIKI ZAWODÓW

fot. Tomasz Pawlicki

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni