z

Wrocław

Poznajcie kulisy powstawania naszych projektów graficznych!

12.10.2018

Poznajcie kulisy powstawania naszych projektów graficznych!

Karolina Józwik to autorka naszych projektów graficznych. Osoba nietuzinkowa, z olbrzymią pasją, głową pełną pomysłów, bardzo zaangażowana w swoją pracę. Po kilku latach współpracy nie wyobrażamy sobie CITY TRAIL bez Niej!

Od czego zaczynasz pracę nad jakimś większym projektem?

Staram się jak najbardziej zgłębić temat, którego dotyczy dany projekt, czyli np. zwiedzam fabrykę tektury, czy laboratorium chemiczne. Z CITY TRAIL mam łatwiej, bo sama biegam. Żeby "sprawdzić" swoje projekty w praktyce, biorę udział w biegach CITY TRAIL w Lublinie. Kolejny etap pracy to  research, czyli sprawdzam co w danej branży już zostało zaprojektowane, a następnie przystępuję do wykonywania pierwszych szkiców.

Skąd czerpiesz inspirację?

Często łączę pracę z zainteresowaniami – "przemycam" je w projektach. Lubię obserwować ptaki i stąd pomysł na tegoroczny motyw przewodni CITY TRAIL. Poza tym dużo oglądam: chodzę na wystawy, śledzę co się dzieje w branży projektowej, rozglądam się na ulicy...

Czym najbardziej lubisz się zajmować? A co lubisz najmniej w swojej pracy?

Lubię wymyślać nowe koncepcje, testować nowe narzędzia pracy. W tym roku projekty na CITY TRAIL malowałam akwarelami, rok temu były to grafiki w całości wykonane na komputerze, a 2 lata temu drzewa rysowane starodawną stalówką na tusz. Nie przepadam za rysowaniem map tras biegów, bo nie mam orientacji w terenie. I mimo, że rysuję te mapy to mam problem, żeby dojść z parkingu na start biegu w Lublinie. I w pracy i w życiu codziennym nie lubię powtarzających się, nudnych czynności.

Najciekawszy projekt, który robiłaś to... ? I dlaczego?

Bardzo ciekawe są projekty CITY TRAIL, bo robię je kompleksowo i mogę puścić wodze fantazji, a poza tym kocham las i ruch :-) W mojej pracy spotykam się z różnymi ludźmi – wyzwaniem jest wczuć się w ich potrzeby i to jest dla mnie najciekawsze.

Napisz proszę dwa słowa o swoim bieganiu - czym jest dla Ciebie, od kiedy biegasz, jak często?

Biegam od około 6 lat. Robię to w 100% dla przyjemności. Biegam 1-2 razy w tygodniu, poza tym jestem fanką jogi.

Jakie studia kończyłaś?

Skończyłam grafikę na Uniwersytecie Marii-Curie Skłodowskiej w Lublinie.

Dziękuję za rozmowę!

fot. Ignac Tokarczyk

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni