Wrocław

Podsumowanie we Wrocławiu za nami

30.03.2018

Sezon 2017/2018 był we Wrocławiu znakomity! Już w pierwszym - październikowym biegu padł rekord frekwencji, który został poprawiony w listopadzie! Drugim powodem do radości jest dla nas niezwykle wysoki poziom sportowy – śmiało możemy stwierdzić, że to na wrocławskich ścieżkach średni poziom czołówki jest najwyższy spośród naszych dziesięciu lokalizacji!

Ceremonia, która odbyła się w czwartek, 29 marca była przede wszystkim uroczystym wręczeniem medali – wywalczyli je zawodnicy, którzy wzięli udział w minimum czterech biegach. Nagrodziliśmy oczywiście najlepszych zawodników – w klasyfikacji generalnej oraz w kategoriach wiekowych.

W „generalce” nagrodzone panie to: Małgorzata ZieleńAleksandra Kaczmarek, Anna PrzyjaznaEmilia Rogoza i Katarzyna Biernacka. Wśród mężczyzn najszybszymi okazali się: Kamil KarbowiakDariusz Boratyński, Rafał MrowińskiMikołaj Czeronek Jacek Lesiecki. Najlepszymi drużynami zostały zespoły: Team Wosiek I, Wosiek Team i SOBCZYK TEAM I. Wręczyliśmy także nagrodę specjalną – Trener Roku dla fantastycznego szkoleniowca – Jacka Wośka, a także wyróżnienia za udział w Plebiscycie CITY TRAIL na Najlepszego Biegacza 2017 roku.

Nagrody ufundowali nasi Partnerzy: marki SalomonSuuntoALE – Active Life Energy oraz Wydawnictwo Galaktyka.

W podsumowaniu nie może zabraknąć nieco statystyk. W sześciu biegach mieliśmy 1024 unikalnych zawodników w biegu głównym (w tym 381 kobiet i 643 mężczyzn) oraz 323 CITY TRAIL Junior. Sklasyfikowane zostały 493 osoby (186 kobiet i 307 mężczyzn) oraz 153 dzieci. Sumując frekwencję wszystkich biegów, w Lesie Osobowickim pojawiło się 3106 dorosłych oraz 922 dzieci, a średnia frekwencja wyniosła 518 dorosłych i 154 dzieci. Najwyższą odnotowaliśmy w listopadzie – 588 dorosłych i 190 dzieci.

Do zobaczenia za kilka miesięcy!

Biegi Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden oraz CITY TRAIL Junior są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.