z

Wrocław

Mateusz Demczyszak i Małgorzata Zieleń najlepsi w finałowym biegu we Wrocławiu

03.03.2018

Mateusz Demczyszak i Małgorzata Zieleń najlepsi w finałowym biegu we Wrocławiu

W sobotę, 3 marca zakończyliśmy sportową część naszego cyklu we Wrocławiu. To był bardzo dobry sezon - nasz leśne "piątki" cieszyły się rekordowym zainteresowaniem - w sześciu imprezach wzięło udział łącznie ponad 4000 zawodników - 3107 dorosłych oraz 921 dzieci!

Wspomniane liczby oznaczają, że co miesiąc w naszych wrocławskich zawodach biegało średnio 672 uczestników – 518 dorosłych i 154 dzieci. Najwyższą frekwencję odnotowaliśmy w listopadzie – 588 dorosłych i 189 dzieci.

Przypomnijmy, że nasze biegi odbywają się w formule Grand Prix – aby zostać sklasyfikowanym w cyklu należy pobiec co najmniej 4 razy. Ta sztuka udała się blisko 500 dorosłych oraz 100 dzieciom. Wśród nich najlepszym został Kamil Karbowiak, drugie miejsce wywalczył Dariusz Boratyński, a trzecie Rafał Mrowiński. W rywalizacji kobiet triumfowała Małgorzata Zieleń, drugą lokatę zajęła Aleksandra Kaczmarek, a trzecią – Anna Przyjazna.

W sobotnim – ostatnim biegu zwycięstwo odnieśli Mateusz Demczyszak (15:05) i wspomniana Małgorzata Zieleń (17:59).

- Dzisiejszy bieg oceniam bardzo pozytywnie - uzyskałam najlepszy wynik na tej trasie. Już na pierwszym kilometrze czułam, że to może być dobry czas – trasa sprzyjała szybkiemu bieganiu – nie było ślisko, nie było błota – akurat na rekordy życiowe. Dzisiejsze zawody to dobry prognostyk i daje nadzieję na dobre starty w sezonie. Najbliższe zawody to przełajowe mistrzostwa Polski seniorów, które odbędą się za 2 tygodnie. W sezonie letnim moim startem docelowym będzie 5000 m podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski – mówiła na mecie Małgorzata Zieleń, podopieczna znanego wrocławskiego szkoleniowca – Jacka Wośka. – Zwycięstwo w klasyfikacji generalnej to dla mnie duży sukces, bo w CITY TRAIL biegają zawodniczki z czołówki Dolnego Śląska. Znamy się z zawodów z bieżni, w sezonie rywalizujemy na stadionie, a w przygotowaniach do startów docelowych – właśnie w Lesie Osobowickim – dodała 21-letnia biegaczka.

Linię mety minęło 442 dorosłych, w CITY TRAIL Junior wystartowało 117 młodych adeptów biegania. Warto wspomnieć, że dzisiejszym zmaganiom towarzyszyła niska temperatura – wahająca się między -10, a -6 stopni Celsjusza.

Uroczyste podsumowanie sześciomiesięcznych zmagań odbędzie się 29 marca na Wydziale Prawa I Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Tego dnia zawodnicy odbiorą pamiątkowe medale (aby je wywalczyć należało pobiec co najmniej 4 razy w edycji), a najszybsi biegacze - zasłużone nagrody.

Cykl Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden oraz CITY TRAIL Junior są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

WYNIKI sobotnich zawodów

KLASYFIKACJA GENERALNA (bieg główny)

WYDARZENIE CITY TRAIL Wrocław na Facebooku

ZAJAWKA GALERII ZDJĘĆ (fot. Tomasz Pawlicki)

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni