z

Wrocław

Znakomity początek drugiej części sezonu!

06.01.2018

Znakomity początek drugiej części sezonu!

Las Osobowicki o tej porze roku jest dość przewidywalny i o ile nie ma mrozu, ścieżki regularnie pokrywa warstwa błota. Tak było i tym razem. Mimo wymagających warunków, zwycięzca zawodów – prowadzący w klasyfikacji generalnej - Kamil Karbowiak uzyskał znakomity rezultat – 15:03. W rywalizacji pań najlepszą okazała się Małgorzata Zieleń, która podobnie jak Kamil Karbowiak – jest liderką cyklu. W biegu wzięło udział 569 zawodników, co jest drugim wynikiem w sześcioletniej historii wrocławskiej edycji CITY TRAIL.

Kamil Karbowiak startował we wszystkich czterech dotychczas rozegranych biegach CITY TRAIL we Wrocławiu w edycji 2017/2018. Trzy razy był najszybszy, raz trzeci. Z dzisiejszego startu był bardzo zadowolony. – Zabrakło tylko 7 sekund do rekordu trasy, więc gdyby nawierzchnia była zmrożona myślę, że udałoby się go poprawić. To nie zmienia faktu, że jak na te warunki i największe błoto, w jakim tutaj biegałem, rezultat jest bardzo dobry – podkreślił na mecie młodzieżowy mistrz Polski na 10 000 m. – Kiedy postanowiłem wziąć udział w cyklu, przede wszystkim zależało mi na dobrym „przetarciu” przed sezonem letnim i comiesięcznych sprawdzianach – dodał.

Drugie miejsce zajął najlepszy w poprzednich dwóch edycjach – Dariusz Boratyński (czas 15:14), a trzeci był czołowy polski średniodystansowiec, medalista mistrzostw Polski, trzeci zawodnik Młodzieżowych Mistrzostw Europy oraz rekordzista Polski w tej samej kategorii wiekowej na dystansie 1500 m - Michał Rozmys (wynik 15:26).

W rywalizacji pań jako pierwsza na mecie pojawiła się Małgorzata Zieleń. Wynik 18:03 jest najlepszym czasem, jaki dotychczas osiągnęła na wrocławskiej trasie młoda podopieczna Jacka Wośka. Małgorzata jest aktualnie liderką klasyfikacji generalnej – ma na koncie dwa zwycięstwa i dwa drugie miejsca. – Grudzień przetrenowałam mocno, więc jest forma. Mimo, że na trasie było więcej błota niż ostatnio, biegło mi się dobrze. To są przełaje, więc trzeba liczyć się z różnymi warunkami i już! – podkreśliła zawodniczka.

Drugą lokatę wywalczyła dzisiaj Aleksandra Kaczmarek (18:55), a trzecia była Anna Przyjazna (19:31).

Na trasie CITY TRAIL pojawił się Michał Kopacz, który startuje w biegach górskich i ultramaratonach. Co przyciąga go na „zaledwie” 5-kilometrową trasę w Lesie Osobowickim? – Mam na start CITY TRAIL 6 km. Dzisiaj przybiegłem tutaj z domu, wystartowałem w zawodach i za chwilę wracam – również biegiem. To dobry trening – zaznaczył zawodnik. –Z jednej strony traktuję CITY TRAIL jako pracę nad szybkością, a z drugiej startuję tutaj dla przyjemności – fajna atmosfera, trudna, bo błotnista trasa – te biegi sprawiają mi frajdę.

Tradycyjnie biegowi dla dorosłych towarzyszyły zawody dla dzieci i młodzieży. W pięciu kategoriach wiekowych wzięło udział łącznie 172 młodych sportowców.

Kolejne zawody odbędą się: 3 lutego i 3 marca 2018. Cykl Grand Prix CITY TRAIL oraz CITY TRAIL Junior są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

WYNIKI zawodów

WYDARZENIE CITY TRAIL Wrocław na Facebooku

ZAJAWKA galerii zdjęć - fot. Piotr Dymus

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni