z

Wrocław

Mikołajkowe akcenty we Wrocławiu

02.12.2017

Mikołajkowe akcenty we Wrocławiu

Wrocławscy biegacze wykazali się dzisiaj dużą motywacją – pochmurny dzień nie zachęcał do wyjścia z domu, a trasa pokryta była solidną porcją błota. Jak się okazało, 438 osobom nie zabrakło samozaparcia, by stanąć na starcie. W cyklu dla dzieci i młodzieży CITY TRAIL Junior uczestniczyło 120 młodych adeptów biegania. Nie zabrakło czekoladowych, mikołajkowych akcentów oraz okolicznościowych dodatków w strojach biegaczy.

Zwycięzcą biegu został po raz drugi w sezonie Kamil Karbowiak, który przed tygodniem wywalczył piąte miejsce w przełajowych mistrzostwach Polski. Czas, w jakim Kamil pokonał dzisiaj 5-kilometrową trasę w Lesie Osobowickim to 15:33. – Dzisiaj było więcej błota niż przed miesiącem, było dość ślisko, a jak dołożyć do tego brak głównego rywala na trasie, mamy odpowiedź dlaczego rezultat jest słabszy od tego sprzed miesiąca – mówił na mecie Kamil Karbowiak, podopieczny znanego wrocławskiego szkoleniowca, Jacka Wośka. – Moje plany na sezon 2018 to przede wszystkim starty na 5000 i 10000 metrów na bieżni oraz poprawienie wyniku w półmaratonie – dodał zawodnik.

Wśród pań - również po raz drugi w edycji - triumfowała Dominika Napieraj, wielokrotna medalistka mistrzostw Polski, dominatorka wrocławskiego CITY TRAIL. Wynik Dominiki to 18:18.

Biegacze startujący w naszym cyklu nierzadko przyjeżdżają na zawody spoza Wrocławia. Tak jest w przypadku Adama Żelawskiego z Opola. – Na te biegi nie przyjeżdża się, by rozwodzić się nad warunkami, ale dla atmosfery. Dzisiaj biegło mi się bardzo dobrze, uzyskałem najlepszy wynik od początku edycji, chociaż muszę przyznać, że nie trenowałem wystarczająco systematycznie – relacjonował po zawodach biegacz. – Dzisiaj startował też mój młodszy syn, starszy jeszcze się nie zdecydował, ale myślę, ze po dzisiejszych zawodach się przekona. Pracuję też nad żoną.

Kolejne biegi serii CITY TRAIL Wrocław odbędą się: 6 stycznia, 3 lutego i 3 marca 2018. Cykl Grand Prix CITY TRAIL oraz CITY TRAIL Junior są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

WYNIKI zawodów

WYDARZENIE CITY TRAIL Wrocław na Facebooku

ZAJAWKA galerii zdjęć - fot. Tomasz Pawlicki

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni