z

Wrocław

Druga odsłona CITY TRAIL we Wrocławiu i drugi rekord frekwencji!

05.11.2017

Druga odsłona CITY TRAIL we Wrocławiu i drugi rekord frekwencji!

To był znakomity dzień! Piękna, jesienna aura i rekordowa frekwencja w Lesie Osobowickim - linię mety minęło 580 biegaczy. W CITY TRAIL Junior wystartowało blisko 190 uczestników. 

Zwycięstwo na 5-kilometrowej trasie odniósł Kamil Karbowiak, który uzyskał czas 15:18. – Mimo dobrej pogody, bieg był ciężki, bo trasa pokryta była błotem. Podobnie zresztą jak miesiąc temu. Poprzednim razem bieg prowadził Mateusz Demczyszak, więc było się kogo trzymać. Teraz musieliśmy sobie radzić tylko we dwóch – z Darkiem Boratyńskim. Trenujemy u tego samego trenera – Jacka Wośka, więc możemy ustalać wspólne założenia na start. Zdecydowanie bardziej ze sobą współpracujemy niż rywalizujemy. Ale oczywiście na każdym biegu zależy nam, aby uzyskać jak najlepszy wynik – podkreślił na mecie zwycięzca, młodzieżowy mistrz Polski na dystansie 10 000 m.

Drugą lokatę wywalczył najlepszy zawodnik dwóch poprzednich sezonów – wspomniany już Dariusz Boratyński (15:34), a trzeci na mecie zameldował się Mikołaj Czeronek (15:59).

Triumf w kategorii pań odniosła Małgorzata Zieleń (wynik 18:34), druga zawodniczka edycji 2016/2017. Podobnie, jak najlepsi wśród mężczyzn, Małgosia jest podopieczną Jacka Wośka. – Błoto w Lesie Osobowickim to standard, więc nie narzekam. Dzisiaj szczególnie dawał się we znaki końcowy fragment - musiałam tam zwolnić, skrócić krok, ponieważ było bardzo ślisko. Ale taki jest przełaj, o to chodzi. Trasa jest urozmaicona i przez to według mnie atrakcyjna. Dlatego też nie nudzi mi się bieganie w cyklu CITY TRAIL. Za każdym razem z przyjemnością tutaj przyjeżdżam, gotowa na „niespodzianki”. Atmosfera i klimat zawodów są fantastyczne – podkreśliła zawodniczka.

Drugie miejsce zajęła Aleksandra Kaczmarek (18:45), a trzecie – Anna Zajączkowska (19:11).

Nasz cykl charakteryzuje się dużym odsetkiem osób dopiero rozpoczynających swoją biegową przygodę. Ta tendencja potwierdziła się w dzisiejszych zawodach. – Biegam od maja, z miesięczną przerwą, której przyczyną była kontuzja. Jestem dowodem na to, że nie można od raz zbyt ambitnie podchodzić do tematu. Musiałam zrobić przerwę, kolano przestało boleć i wróciłam. Biegam 4-5 razy w tygodniu, zazwyczaj sama, raz na jakiś czas spotykam się z koleżanką, która biega w podobnym tempie na tzw. „plotobieg”, podczas którego kilometry mijają niezauważalnie – śmiała się po biegu się jedna z uczestniczek niedzielnej imprezy - Kinga Kowalska. – Muszę przyznać, że kiedyś byłam typowym kanapowcem, nienawidziłam lekcji wuefu, więc wszyscy moi znajomi i rodzice są zaskoczeni, że tak bardzo „wpadłam” w bieganie. Sama nie wiem, jak to się stało, ale tak – pokochałam to uczucie po treningu – dodała.

Najbliższe zawody CITY TRAIL w Lesie Osobowickim we Wrocławiu odbędą się 2 grudnia. Cykl potrwa do 3 marca 2018.

Cykl Grand Prix CITY TRAIL oraz CITY TRAIL Junior są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

WYNIKI zawodów

WYDARZENIE CITY TRAIL Wrocław na Facebooku

ZAJAWKA galerii zdjęć - fot. Tomasz Pawlicki

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni