z

Wrocław

Ceremonie zakończenia w Katowicach i Wrocławiu za nami!

09.03.2016

Ceremonie zakończenia w Katowicach i Wrocławiu za nami!

8 marca w Katowicach i 9 marca we Wrocławiu odbyły się dwie pierwsze gale kończące cykl CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w edycji 2015/2016. Uroczystości były okazją do nagrodzenia najszybszych biegaczy, wręczenia medali wszystkim, którzy startowali w cyklu regularnie oraz krótkiego podsumowania sześciu miesięcy rywalizacji.

Katowice

Edycja 2015/2016 była trzecią w Katowicach. Tym razem sklasyfikowanych zostało 319 osób w biegu głównym oraz 97 uczestników cyklu dziecięco-młodzieżowego – CITY TRAIL Junior (sklasyfikowanych, czyli takich którzy ukończyli co najmniej 4 biegi). Unikalnych zawodników było w tym sezonie 736 zawodników w biegu głównym oraz 230 w CITY TRAIL Junior.


Najlepszymi biegaczami w Katowicach w edycji 2015/2016 zostali Katarzyna Golba i Paweł Kosek. Najlepszy wynik Katarzyny to 18:26, a Pawła - 16:16. Zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej odniósł pierwszy skład Mikesz/Uks 5plus Rydułtowy. Pełna klasyfikacja generalna w Katowicach znajduje się TUTAJ. Klasyfikacja CITY TRAIL Junior jest pod TYM LINKIEM. A TUTAJ znajdziecie wyniki rywalizacji drużynowej. Warto dodać, że w tym sezonie zostały ustanowione rekordy trasy – wśród kobiet jego autorką jest Agnieszka Gortel-Maciuk – 17:35, a wśród mężczyzn – Andrzej Nowak – 16:01.

Wrocław

Zakończony właśnie sezon był we Wrocławiu już czwartym. Udało nam się poprawić rekord frekwencji z poprzedniej edycji, który aktualnie wynosi 437 osób. Sklasyfikowanych w cyklu zostało 352 zawodników w biegu głównym oraz 140 dzieci. Unikalnych zawodników było 901 w biegu głównym oraz 414 w CITY TRAIL Junior.

Najlepszymi biegaczami we Wrocławiu w edycji 2015/2016 zostali Dominika Napieraj i Dariusz Boratyński. Najlepszy wynik Dominiki to 16:49, a Darka – 15:26. Dominika jest także rekordzistką trasy. Wśród mężczyzn najszybciej w Lesie Osobowickim biegał Mateusz Demczyszak – 15:13. Zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej odniósł pierwszy skład Sobczyk Team. Pełna klasyfikacja generalna Grand Prix Wrocław CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden 2015/2016 znajduje się TUTAJ. Klasyfikacja CITY TRAIL Junior jest pod TYM LINKIEM. A TUTAJ znajdziecie wyniki rywalizacji drużynowej. 

Nagrodami w biegu głównym dla najlepszych zawodników w klasyfikacji OPEN są zegarki Suunto, sprzęt marki Salomon oraz zestawy od Good Food. W kategoriach wiekowych nagradzamy gadżetami Salomona oraz książkami od Wydawnictwa Galaktyka. Najlepszy drużyny wywalczyły zestawy suplementów diety Etixx. W CITY TRAIL Junior nagrodami są produkty OKT kids, książki Wydawnictwa Skrzat i koszulki od Nationale-Nederlanden. Podczas ceremonii nagrody ufundowane przez Nationale-Nederlanden odbierają zwycięzcy konkursu "Aktywnie-razem!" – bony o wartości 1000zł na do naszych Sklepów Partnerskich.

Kolejna edycja rusza w październiku, ale nie oznacza to, że będziecie musieli czekać tak długo na kolejne spotkanie z nami :) Przypomnimy o sobie w lipcu podczas CITY TRAIL on Tour! W dwa tygodnie odwiedzimy każde z miast, w których organizujemy cykl Grand Prix. Będzie mieć okazję sprawdzić się na 5-kilometrowej trasie w letnich warunkach. Szczegółowe informacje opublikujemy wkrótce.

Do zobaczenia! :) 

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni