z

Wrocław

Podsumowanie pierwszej połowy sezonu – CITY TRAIL Junior

08.01.2016

Podsumowanie pierwszej połowy sezonu – CITY TRAIL Junior

We wczorajszym podsumowaniu szczegółowo przedstawiliśmy statystyki dotyczące biegu głównego. Dziś mamy dla Was garść informacji o biegach dziecięco-młodzieżowych.  

Przypominamy, że nasi młodzi sportowcy są podzieleni na kilka kategorii wiekowych: do 5 lat, 6-7 lat, 8-9 lat, 10-12 lat i 13-16 lat. W trwającej edycji biegi CITY TRAIL Junior odnotowały 46% wzrostu średniej frekwencji. Najwyższy – we Wrocławiu – aż 133%!  W Warszawie wynosi on 92%, w Poznaniu – 74%. Jedynie w Olsztynie biegających dzieci jest mniej – o 23%.

Największym zainteresowaniem – podobnie jak w przypadku biegów na 5km – cieszą się zawody w Poznaniu. gdzie średnia frekwencja CITY TRAIL Junior wynosi 380 uczestników. Drugie miejsce zajmuje Bydgoszcz244 biegaczy, a trzecie – Warszawa211. Średnia ze wszystkich naszych miast to 157 biegaczy.

Patrząc na procentowy podział uczestników poszczególnych kategorii wiekowych – niezmiennie prowadzą najmłodsi biegacze – do 5 lat, którzy stanowią 24% uczestników. Co ciekawe, na drugim miejscu są dzieci w wieku 10-12 lat – 23%. Jest to nowy trend – dotychczas dwie najstarsze kategorie były najmniej liczne.

Zachęcanie najmłodszych do aktywności to jeden z naszych głównych celów, dlatego niesamowicie cieszy nas rosnące zainteresowanie biegami dzieci i młodzieży. Zapraszamy na kolejne biegi! 

Podsumowanie biegu głównego znajdziecie TUTAJ.

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni