z

Wrocław

Zainaugurowaliśmy sezon we Wrocławiu :)

19.09.2015

Zainaugurowaliśmy sezon we Wrocławiu :)

W sobotę, 19 września odbyły się pierwsze w edycji 2015/2016 zawody CITY TRAIL we Wrocławiu. Zawodnicy startowali – podobnie jak w poprzednich latach – w Lesie Osobowickim. Warunki do biegania były idealne – słonecznie, ale nie gorąco, a do tego suche ścieżki, które sprzyjały osiąganiu dobrych wyników.

Najlepszym na 5-kilometrowej trasie okazał się – Andrzej Witek. Jego wynik – 15:52 dał mu pewną wygraną. Dzisiejszy zwycięzca nie brał udziału w poprzedniej edycji naszego cyklu, ale trasę już poznał – startując w letniej odsłonie biegów - CITY TRAIL onTour. – Trasa jest trochę kręta, jak to w lesie bywa, ale już w wakacje bardzo mi się spodobała i na pewno będę tu chętnie wracał i walczył o jak najwyższe lokaty – podkreślił po biegu Andrzej.

Wśród pań rywalizację wygrała pięciokrotna medalistka mistrzostw Polski 2015, mistrzyni Polski w biegach przełajowych, reprezentująca nasz team - Dominika Napieraj. Wynik Dominiki - 19:03 nie pokazuje pełni jej możliwości. – Przygotowuję się do ważnych startów, stąd dzisiejszy bieg był treningowy – po południu miałam w planie drugi mocny akcent – mówiła na mecie Dominika - zwyciężczyni poprzedniej edycji zawodów CITY TRAIL we Wrocławiu.

Warto podkreślić, że w sobotę padł rekord frekwencji biegów dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior. Na czterech dystansach wystartowało łącznie aż 220 młodych biegaczy.

Inauguracyjne zawody edycji 2015/2016 we Wrocławiu były okazją do przedstawienia sponsora tytularnego całego ogólnopolskiego cyku – marki Nationale-Nederlanden, która od lat wspiera prozdrowotne inicjatywy sportowe. To właśnie z tej okazji zawody w Lesie Osobowickim miały szczególną oprawę. W ramach zachęty do dbania o zdrowie do dyspozycji dorosłych były kardiobus i inne badania profilaktyczne. Najmłodsi uczestnicy imprezy mogli spożytkować nadmiar pozytywnej energii podczas zabaw w specjalnie dla nich zbudowanym miasteczku. Biegacze, którzy zapisali się na zawody w pierwszej kolejności otrzymali pamiątkowe koszulki. Uczestnicy naszego wydarzenia mieli również szansę na wygranie praktycznych gadżetów w zorganizowanych przez nas konkursach.

Przypomnijmy, że CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to cykl sześciu biegów. Aby zostać sklasyfikowanym, walczyć o nagrody i dostać pamiątkowy medal należy pobiec w minimum czterech. Terminy kolejnych imprez we Wrocławiu to: 10 października, 21 listopada, 2 stycznia, 30 stycznia, 27 lutego

fot. Krystian Maciejczyk

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni