Warszawa

Warszawa rozpoczęła dziewiąty sezon!

29.10.2022

Warszawa rozpoczęła dziewiąty sezon!

Kamil Jastrzębski i Emilia Mazek zostali triumfatorami pierwszego w sezonie 2022/2023 biegu w Warszawie. Do mety naszej przełajowej piątki dotarło 570 osób. W rywalizacji dzieci i młodzieży wzięło udział 280 uczestników. Drugie spotkanie edycji zaplanowaliśmy na 3 grudnia.

Zwycięzca biegu - Kamil Jastrzębski dotarł do mety w czasie 15:08. Drugie miejsce zajął Radosław Gromek (wynik 15:28), a trzeci był Rafał Gontarczyk – jego wynik to 15:33.

- Start po przerwie nie jest łatwy dla głowy, bo trzeba przyjąć, że nie będzie to rekordowo szybkie bieganie, ale byłem dobrze nastawiony. Wiem, w jakim miejscu w treningu jestem i dlatego dzisiejszy wynik jest satysfakcjonujący – mówił po zawodach zwycięzca biegu, reprezentant Polski podczas sierpniowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce na dystansie maratonu. – Na trasie były fragmenty ze śliskimi liśćmi. Nie narzekam jednak, bo warunki były naprawdę dobre.

W rywalizacji kobiet najszybszą była dzisiaj Emilia Mazek z czasem 17:18. Drugie miejsce zajęła Zuzanna Bąk (17:39), a trzecią lokatę wywalczyła Aleksandra Karolczuk (17:52).

Na trasie rywalizował Adrian Wilk – startujący dotychczas w szczecińskiej odsłonie CITY TRAIL. – Poziom sportowy na warszawskiej trasie jest kosmiczny. Trochę mnie to zaskoczyło. To zupełnie inna trasa niż w Szczecinie, gdzie mamy bardzo urozmaicone ścieżki, podbiegi i zbiegi. Tutaj trzeba biec równym, mocnym tempem – jak w biegu ulicznym. Po przeprowadzce do Warszawy będę startował tutaj regularnie, więc do zobaczenia – mówił na mecie 22-letni, utalentowany triathlonista.

Wyniki biegu głównego znajdują się TUTAJ.

Swoje zawody miały dzisiaj także dzieciaki i młodzież. Najmłodsi startowali na 200m, nieco starsi mieli do pokonania 400m, kolejna kategoria 600m, a najstarsi biegali na 1 km. We wszystkich kategoriach wiekowych pobiegło 280 uczestników.

Przed dzisiejszym biegiem funkcjonowała Strefa Seniora Nationale-Nederlanden. To akcja skierowana do rodziców i dziadków biegaczy, którzy mogli wziąć udział w specjalnych ćwiczeniach poprowadzonych przez trenerów Centrum Ruchu BODY WORK. Dzisiejszemu biegowi towarzyszyła dodatkowa klasyfikacja dla mężczyzn – Puchar Poldanenu, w ramach którego trzech najszybszych panów otrzymało nagrody od Herbapol Poznań. To część akcji mającej na celu podkreślenie wagi profilaktyki męskich chorób.

CITY TRAIL to impreza rozgrywana w formule Grand Prix. Od października 2022 do marca 2023 odbędzie się 5 biegów – wszystkie na 5-kilometrowej trasie w Lesie Młociny. Do ukończenia cyklu wymagane są min. 3 biegi. Zwieńczeniem półrocznych zmagań będzie ogólnopolski finał sezonu – bieg CITY TRAIL Gold. Warszawską odsłonę naszego cyklu wspiera Urząd Dzielnicy Warszawa-Bielany.

fot. Karolina Krawczyk