Warszawa

CITY TRAIL onTour w Warszawie

20.07.2021

Warszawskie zawody odbyły się 20 lipca, w Lesie Młociny i były drugim z dziesięciu zaplanowanych biegów. Zwycięzcą został Kamil Młynarz z czasem 15:13. Drugie miejsce wywalczył Radosław Gromek (15:18), a trzeci był Piotr Mielewczyk (15:20). Wśród kobiet zwyciężyła Dominika Stelmach (wynik 17:31). Drugą lokatę wywalczyła Beata Klimek (17:40), a trzecie miejsce zajęła Adriana Kalbarczyk (18:51). Bieg główny ukończyło 338 zawodników.

Na uwagę zasługuje fakt, że zwyciężczyni zawodów jest specjalistką od dystansów zdecydowanie dłuższych niż 5 km. Dominika Stelmach to m.in. mistrzyni Polski w maratonie z 2017 roku, wicemistrzyni świata w długodystansowym biegu górskim z 2018 roku, mistrzyni Polski w biegu górskim na ultra dystansie z 2020 roku oraz rekordzistka Europy w biegu na 100 km.

- Jestem po urlopie i przed decyzją o startach docelowych na jesień. Przyznaję, że obawiałam się, że dzisiaj nie błysnę formą, bo od dawna nie biegałam krótkich i szybkich treningów. Okazało się, że nie jest tak źle, bo dzisiejszy wynik nie odbiega znacząco od tych, jakie osiągałam na tej trasie podczas poprzednich startów. Duża w tym zasługa drugiej zawodniczki – Beaty Klimek, która trzymała się bardzo blisko i motywowała do szybszego przebierania nogami – mówiła po zawodach Dominika Stelmach.

W Lesie Młociny biegali nie tylko dorośli. Impreza rozpoczęła się od zawodów dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior. Najmłodsi uczestnicy mieli do pokonania 300 m. Nieco starsi – 600 m. Młodzież biegała na dystansie 1 km oraz 2 km. Frekwencja dopisała – w zawodach wzięło udział blisko 100 młodych sportowców.

Wyniki biegu głównego znajdziecie TUTAJ.