Trójmiasto

Drugi bieg w Łodzi i trzecie spotkanie w Trójmieście

12.12.2021

Kolejna niedziela z dwoma biegami za nami! 12 grudnia spotkaliśmy się w Łodzi oraz w Gdańsku. Trójmiejskie zawody były już trzecimi w sezonie i przyniosły rozstrzygnięcia w klasyfikacji generalnej. Zwycięzcami zawodów, a tym samym triumfatorami w Trójmieście zostali Monika Dubiella i Wojciech Serkowski. Więcej szczegłów w dalszej części relacji.

Trójmiasto

Skoro zaczęliśmy już o rozstrzygnięciach w Trójmieście, to właśnie nasz trójmiejski bieg bierzemy "na tapetę" jako pierwszy. Linię mety dzisiejszego biegu minęło 333 osoby. W zawodach CITY TRAIL Junior wzięło udział 83 młodych sportowców.

Jak już wspomnieliśmy - zwyciężczyni biegu – Monika Dubiella była najlepsza po raz trzeci i tym samym została triumfatorką trójmiejskiego cyklu w sezonie 2020/2021. – Cieszę się z wygranej w całym cyklu. Dzisiaj biegało mi się bardzo dobrze, czego nie mogę powiedzieć o dyspozycji sprzed trzech tygodni podczas mistrzostw Polski. Mimo, że zajęłam niezłe 9. miejsce i wysokie 5. w kategorii U-23 nie zaliczam startu w krajowym czempionacie za udany. To nie był mój dzień. Od początku biegało mi się ciężko. Dzisiaj natomiast do rywalizacji przystąpiłam z wolnym umysłem, bez obciążeń i bieg był przyjemnością. Biegałam w kolcach, było dość ślisko, ale zdecydowanie wolę trasę gdańską od tej w Gdyni, gdzie przed miesiącem musiałam dać z siebie wszystko żeby wygrać. Zapewne pojawię się na którymś z dwóch ostatnich biegów CITY TRAIL – mówiła na mecie biegaczka.

Wynik Moniki Dubielli to 20:17. Jako druga zawody ukończyła Weronika Mikołajewska (20:50), a trzecie miejsce wywalczyła Marta Łagownik (20:55).

Również trzeci triumf w sezonie odniósł Wojciech Serkowski. - Dzisiaj biegło mi się bardzo swobodnie, zupełnie bez presji. Odpocząłem po mistrzostwach Polski, w których zająłem 13. miejsce. Nie jestem zadowolony, bo po ubiegłorocznej 5. pozycji liczyłem na medal i cały bieg taktycznie podporządkowałem temu celowi. Pobiegłem odważnie, trzymając od początku czołówki. Długo biegłem za późniejszym zwycięzcą Darkiem Boratyńskim, ale ostatni przedostatni podbieg okazał się decydujący i to na nim opadłem z sił. Nie był to mój dzień, ale interesowało mnie tylko podium. Dzisiaj według wytycznych trenera miałem pobiec z grupą i przyspieszyć na ostatnich pięciuset metrach. Nikt jednak nie kwapił się do prowadzenia i jakoś zupełnie naturalnie wyszedłem na pozycję lidera. Biegłem swoim tempem aż w pewnym momencie przestałem słyszeć za sobą oddechy i kroki. Być może pojawię się na ostatnim, piątym biegu CITY TRAIL w marcu – mówił po zawodach Wojciech Serkowski.

Wynik zwycięzcy to 17:19. Drugą lokatę, z czasem 17:40, wywalczył Łukasz Kujawski. Trzecie miejsce zajął Grzegorz Kujawski, który metę minął w czasie 17:48.

Pełne wyniki biegu głównego znajdują się TUTAJ. Pierwsze zdjęcia znajdziecie na naszym facebookowym wydarzeniu

Teraz czeka nas dwumiesięczna przerwa - kolejny – czwarty już bieg w sezonie 2021/2022 w Trójmieście (tym razem w Gdyni) – jest zaplanowany na 13 lutego.

Nasze zawody w Trójmieście są wspierane przez Miasto Gdańsk.

Łódź

W Parku Baden-Powella pojawiło się ponad 350 uczestników – 252 dorosłych oraz 105 dzieci.

Zwycięstwo odniósł Grzegorz Petrusiewicz. – Przed miesiącem nie miałem okazji wystartować w CITY TRAIL, ale mam zamiar ukończyć cykl, więc pojawię się na pewno na kolejnych biegach. Dzisiaj kluczowe było przygotowanie odpowiedniego obuwia – ja biegłem w kolach i dzięki temu nie miałem kłopotów – podkreślił na mecie najszybszy biegacz dzisiejszej imprezy.

Wynik Grzegorza Petrusiewicza to 17:07. Drugą lokatę, z czasem 17:31, wywalczył Maksymilian Zawiślak. Trzecie miejsce zajął Jędrzej Hasiura, który metę minął w czasie 17:52.

Zwyciężczynią zawodów została – druga przed miesiącem - Andżelika Niklewicz. Jej dzisiejszy wynik to 21:11. – Dzisiejsza zimowa aura choć piękna dla oka, nie ułatwiała zadania, bo miejscami było ślisko i utrzymanie mocnego tempa było trudne. Niemniej cieszę się z wygranej i liczę na to, że kolejne starty będą coraz lepsze, bo planuję pojawić się na wszystkich biegach w trwającym sezonie  – zapowiedziała po zawodach najszybsza z kobiet dzisiejszego biegu.

Jako druga zawody ukończyła Iwona Wicha (21:14), a trzecie miejsce wywalczyła Justyna Chudzik-Warzecha (22:32).

Pełne wyniki biegu głównego znajdują się TUTAJZapraszamy także na nasze facebookowe wydarzenie, gdzie znajdziecie pierwsze zdjęcia z zawodów.

Kolejny bieg w Łodzi zaplanowaliśmy na 9 stycznia. Lokalnym współorganizatorem naszych biegów w Łodzi jest firma InesSport.

W edycji 2021/2022 nasze zawody są dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.