Poznań

Sebastian Nowicki potwierdził swoją dominację w Poznaniu

21.01.2023

Sebastian Nowicki potwierdził swoją dominację w Poznaniu

W czwartych zawodach edycji nad poznańską Rusałką aura była wymagająca. W trakcie rozgrywania porannych biegów dla dzieci i młodzieży zaczął padać śnieg, który szybko przykrył błotniste ścieżki. Co więcej na odsłoniętych fragmentach trasy wiał dość silny wiatr, który zdecydowanie nie ułatwiał zadania. Zwycięstwo w biegu głównym odniósł Sebastian Nowicki, który tym samym zapewnił sobie wygraną w "generalce". W kobiecej rywalizacji najszybsza była Halina Rasińska, która wystartowała po raz pierwszy w edycji. Ostatni bieg sezonu 2022/2023 jest zaplanowany na 4 marca. 

- To był mój trzeci bieg i trzecia wygrana. Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszego startu, bo mimo trudnych warunków wynik jest naprawdę solidny. Pozytywnie nastraja też moje samopoczucie podczas biegu. To dopiero styczeń, więc takie bieganie jest dobrym prognostykiem przed sezonem wiosennym. Moim pierwszym startem będzie bieg na 10 km podczas Recordowej Dziesiątki, gdzie chciałbym wreszcie pobiec poniżej 30 minut. Następnie - dwa tygodnie później - 5 km w Warszawie. Kolejny start to ogólnopolski finał CITY TRAIL i po nim mistrzostwa Polski na 10 000 m - mówił po biegu Sebastian Nowicki, zwycięzca dzisiejszego biegu i klasyfikacji generalnej w Poznaniu.

Dzisiejszy wynik Sebastiana Nowickiego to 14:51. Drugie miejsce zajął Łukasz Nowak (15:26), a trzeci był Błażej Wytwer (15:54). 

W kobiecej rywalizacji sytuacja jest znacznie bardziej skomplikowana. Każdy z dotychczasowych biegów wygrała inna zawodniczka. W październiku triumfowała Paulina Stempniak, w listopadzie - Aleksandra Ferchmin, w grudniu - Zofia Teofilowska, a dzisiaj - Halina Rasińska. Rezultaty najszybszych kobiet dzisiejszego biegu to: Halina Rasińska - 18:11, Martyna Wyroślak - 18:17, Aleksandra Bereśniewicz - 18:30.

Do mety dotarło dzisiaj 530 osób. Pełne wyniki dzisiejszego biegu znajdują się TUTAJ. W zawodach dla dzieci i młodzieży wzięło udział 216 młodych sportowców. 

W naszych biegach startują wyczynowcy, ale także zdecydowana większość zawodników to osoby biegające rekreacyjnie. Jedną z nich jest pochodząca z Rwandy Marie Josep, która wzięła udział w dzisiejszym biegu.

- To był mój pierwszy w życiu bieg w śniegu. To ciekawe, nowe doświadczenie. Biegam dla przyjemności, nie staram się za wszelką cenę biec jak najszybciej, więc warstwa śniegu na ścieżkach mi nie przeszkadzała. Miałam naprawdę wiele frajdy z tego startu - mówiła na mecie Marie Josep Tuyizere, uczestniczka dzisiejszych zawodów w Poznaniu.

Nasze poznańskie biegi wspiera Miasto Poznań.

fot. Andrzej Olszanowski