Poznań

Ponad 600 biegaczy nad poznańską Rusałką

05.11.2022

Ponad 600 biegaczy nad poznańską Rusałką

W drugim biegu sezonu w Poznaniu, który odbył się 5 listopada zanotowaliśmy najlepszy w trwającej edycji wynik - nad Rusałką pojawiły się 624 osoby. Zwycięzcą zawodów został debiutujący na tej trasie – Dawid Borowski. Wśród kobiet najszybszą była Aleksandra Ferchmin. Trzecie zawody edycji w Poznaniu zaplanowaliśmy na 17 grudnia.

Wynik Dawida Borowskiego na 5-kilometrowej trasie to 14:53. Drugie miejsce zajął dzisiaj Wiktor Maćkowiak (wynik 15:31), a trzeci był Robert Kulesza (czas 15:35).

- Trzy lata temu wystartowałem w CITY TRAIL we Wrocławiu i wtedy byłem jeszcze znacznie mniej doświadczony, więc nie zdołałem nawet „złamać” 16 minut. Dzisiaj mój plan zakładał bieg na wynik poniżej 15 minut i być może poprawienie rekordu poznańskiej trasy. Rekordu nie ma, ale wynik jest zadowalający – szczególnie, że uzyskałem go biegnąc samotnie. Już po 200-metrach zauważyłem, że tempo jest zbyt wolne i wyszedłem na prowadzenie, które utrzymałem do mety – mówił po zawodach 23-letni zwycięzca biegu – Dawid Borowski.

W rywalizacji kobiet walka była bardzo wyrównana. Ostatecznie jako pierwsza do mety dotarła Aleksandra Ferchmin, z czasem 18:39. Drugą lokatę wywalczyła Aleksandra Bereśniewicz (czas 18:46), a trzecia była Justyna Kurasz (wynik 18:53).

Wyniki biegu głównego znajdziecie TUTAJ.

Przed biegiem głównym, odbyły się zawody CITY TRAIL Junior na dystansach 200m, 400m, 600m, 1 km, w których wzięło udział 324 młodych sportowców.

Zawodom dla biegaczy towarzyszyła Strefa Seniora Nationale-Nederlanden. To akcja skierowana do rodziców i dziadków biegaczy, którzy mogli wziąć udział w specjalnych ćwiczeniach poprowadzonych przez trenerów Centrum Ruchu BODY WORK.

- Jestem tutaj, ponieważ w zawodach biegają moje wnuki. Kiedy dowiedziałam się, że mogę poćwiczyć przed ich startem, postanowiłam skorzystać z okazji. Na co dzień też ćwiczę i chodzę na basen, mogę powiedzieć, że jestem aktywną babcią – podkreśliła przed ćwiczeniami Pani Maria.

Dzisiejszemu biegowi towarzyszyła dodatkowa klasyfikacja dla mężczyzn – Puchar Poldanenu, w ramach którego trzech najszybszych panów otrzymało nagrody od Herbapol Poznań. To część akcji mającej na celu podkreślenie wagi profilaktyki męskich chorób.

CITY TRAIL to impreza rozgrywana w formule Grand Prix. Od października 2022 do marca 2023 odbędzie się 5 biegów – wszystkie na 5-kilometrowej trasie nad jeziorem Rusałka. Do ukończenia cyklu wymagane są min. 3 biegi. Zawody pod szyldem CITY TRAIL organizujemy także w Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. W każdej z lokalizacji zaplanowano po 5 biegów. Zwieńczeniem półrocznych zmagań będzie ogólnopolski finał sezonu – bieg CITY TRAIL Gold. Poznańska odsłonę cyklu wpiera Miasto Poznań.

fot. Piotr Oleszak

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni