z

Poznań

CITY TRAIL 2020/2021 – jesienne biegi i zimowe spotkania na trasach

10.09.2020

CITY TRAIL 2020/2021 – jesienne biegi i zimowe spotkania na trasach

17 października widzimy się na pierwszym biegu jesiennej serii CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden 2020! Biegów będzie łącznie dziesięć – po jednym w każdej z naszych lokalizacji. Od grudnia zapraszamy na spotkania i treningi na trasach. Podsumowanie sezonu zaplanowaliśmy na marzec/kwiecień, kiedy ponownie spotkamy się na 5-kilometrowych zawodach.

ZAPISY DO CITY TRAIL 2020/2021 (kliknij)
Regulamin jesiennych zawodów (kliknij)
Regulamin biegów indywidualnych i treningów (kliknij)

Co planujemy?

1. Jesienne biegi na dystansie 5 km

Od 17 października do 22 listopada zorganizujemy 10 biegów na dystansie 5 km, na trasach CITY TRAIL w: Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście (Gdańsku), Warszawie i Wrocławiu. 

Zawody będą odbywały się w dwóch turach (w każdej z lokalizacji: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław) – w każdej będzie mogło pobiec maksymalnie 250 osób. Godziny startów to 9:30 oraz 12:00. Godzinę startu wybierzecie podczas rejestracji.

Klasyfikacja będzie oddzielna dla każdej lokalizacji, a nagrody dla najszybszych kobiet i mężczyzn (w klasyfikacji generalnej) wręczymy w dniu zawodów.

Terminarz jesiennych biegów:

2. Bieganie po trasie

Od grudnia do lutego będziecie biegać na naszych trasach indywidualnie. Trasy będą oznaczone, wyraźnie zaznaczone będą miejsca startu i mety, a nad Waszym bezpieczeństwem będzie czuwał patrol medyczny. Trasy będą „otwarte” od godz. 8:00 do 11:00.

Nie planujemy mierzenia czasu, tworzenia klasyfikacji. Dajemy Wam możliwość sprawdzenia się, być może biegu wspólnie ze znajomymi, czy kolegami z grupy treningowej. Będzie to też okazja do spotkania się z nami, bo oczywiście będziemy dla Was na miejscu (w okrojonym składzie, ale zawsze). Limit miejsc to 250 osób.

Terminarz zimowych spotkań:

3. Treningi CITY TRAIL

W każdej z dziesięciu naszych lokalizacji (Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław), w terminach podanych powyżej będziemy organizować cykliczne treningi, dla osób o różnym poziomie zaawansowania – od zupełnie początkujących, po regularnie trenujących. Ruszamy w grudniu, kończymy w lutym. Łącznie zaplanowaliśmy 30 spotkań. Widzimy się zawsze o godz. 11:00, w miejscu, gdzie tradycyjnie powstaje nasze biegowe miasteczko. Limit miejsc to 50 osób.

Dodatkowo umożliwimy nawiązanie indywidualnej współpracy treningowej i dołączenie do CITY TRAIL Team.

4. Wiosenne biegi na dystansie 5 km

W marcu/kwietniu ponownie zaprosimy Was do udziału w klasycznych zawodach na dystansie 5 km, na naszych citytrailowych trasach. Zorganizujemy 10 biegów – po jednym w każdej z „naszych” lokalizacji.

Szczegóły dotyczące marcowych i kwietniowych biegów podamy najwcześniej w grudniu, tak by uniknąć ryzyka, że nasze plany pokrzyżują obostrzenia związane z pandemią.

Zdajemy sobie sprawę, że bez względu na okoliczności spora część z Was bardzo chętnie startowałaby w naszych przełajowych piątkach, by co miesiąc sprawdzać formę. Uwierzcie, że długo analizowaliśmy możliwości i ryzyko, jakie niesie ze sobą planowanie (z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem) działań w okresie jesienno-zimowym. Odbyliśmy szereg rozmów z naszymi Partnerami, dla których zachowanie ciągłości CITY TRAIL jest równie ważne, jak dla nas i dla Was. Jednak skala cyklu i jego złożoność sprawia, że musimy zawiesić formułę Grand Prix. Jak widzicie - nie oznacza to, że będziemy siedzieć z założonymi rękami i czekać na lepsze czasy. Działamy i liczymy na Was! :)

Do zobaczenia wkrótce!

fot. Karolina Krawczyk

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni