z

Poznań

Po raz ostatni w Poznaniu

19.03.2018

Po raz ostatni w Poznaniu

W sobotę, 24 marca zapraszamy na szóste – ostatnie w edycji zawody nad Jeziorem Rusałka. Nie chcemy prorokować co do pogody, bo ostatnie tygodnie pokazały, że w ciągu kilku dni warunki mogą się diametralnie zmienić, ale bez względu na to, czy będziemy mieć jeszcze zimę, czy już wiosnę – trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki na mecie!

ZAPISY I OPŁATY

Elektroniczna rejestracja do sobotniego biegu jest otwarta do końca dnia we wtorek, 20 marca. Opłata startowa wynosi 20 zł. Po tym terminie zapisy będą możliwe tylko w sobotnim biurze zawodów, a koszt startu wzrośnie do 29 zł.

Oczywiście do biegu mogą zapisać się również osoby, które jeszcze w naszym cyklu nie startowały.

W CITY TRAIL Junior opłata startowa to zawsze 5 zł, z czego połowę przekazujemy na rzecz Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

CEREMONIA ZAKOŃCZENIA

Podsumowanie edycji, a więc rozdanie medali i nagród odbędzie się  10 kwietnia, o godz. 18:00 (CITY TRAIL Junior) i 19:00 (dorośli), w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego (ul. Przybyszewskiego 37a, główna aula). Każdy, kto ukończy minimum cztery biegi (mogą być w różnych miastach) otrzyma pamiątkowy medal, który prezentujemy poniżej.

PLAN MINUTOWY

Harmonogram naszych biegów jest identyczny w każdym z miast:

8:30 – otwarcie biura zawodów

9:30 – zbiórka do biegów CITY TRAIL Junior – kat. D0 (do 5 lat) i D1 (6-7 lat) – dystans ok. 300 m

9:50 - zbiórka do biegów CITY TRAIL Junior – kat. D2 (8-9 lat) dystans ok. 600 m

10:10 - zbiórka do biegów CITY TRAIL Junior – kat. D3 (10-12 lat) – dystans ok. 1 km i D4 (13-15 lat) – dystans ok. 2 km

10:45 - wspólna rozgrzewka z klubem Remplus - lokalnym Partnerem CITY TRAIL Poznań

11:00 – start biegu głównego na 5 km

TRASA

Trasa nad Jeziorem Rusałka jest płaska, w całym cyklu jest jedną z najszybszych :) Trasa będzie wyznaczona pomarańczowymi taśmami z napisem CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Poglądowa mapa jest dostępna w zakładce TRASA.

BIURO ZAWODÓW

Biuro zawodów będzie działać tylko w dniu imprezy w godz. 8:30-10:30. Zapraszamy nad Jezioro Rusałka – w okolice mety (plaża miejska). Przypominamy, że w dniu biegu nie ma możliwości odebrania pakietu za inną osobę - każdy musi pojawić się w biurze osobiście - z dokumentem tożsamości. 

PARKINGI

Parking zlokalizowany najbliżej biura zawodów i mety dostępny jest przy Golęcińskiej. Opłata za parking to 5 zł (bez względu na czas, na jaki auto zostanie zaparkowane). Uwaga - liczba miejsc na tym parkingu jest ograniczona - weźcie to pod uwagę planując sobotni poranek. Kolejny parking jest oddalony od biura zawodów i mety o około 1,5 km (ul. świętego Wawrzyńca), ale jest blisko startu.

OSTATECZNE ROZSTRZYGNIĘCIA W KLASYFIKACJI GENERALNEJ

Triumfatorem cyklu w kończącej się edycji jest Szymon Belgrau. Wśród kobiet walka o wygraną rozstrzygnie się w sobotę, a szanse na zwycięstwo mają Agnieszka Stachowiak, Malwina Dymek i Patrycja Talar.

DODATKOWE KLASYFIKACJE

Od kilku lat nasz ostatni bieg jest okazją do sprawdzenia formy dla harcerzy i Night Runnersów. Tak też będzie i tym razem – sobotnie zawody będą jednocześnie 6. Mistrzostwami Poznania Harcerzy w Biegach Przełajowych oraz Mistrzostwami Night Runners na dystansie 5 km. 

Zapisy dla harcerzy będą odbywać się w dniu biegu. W przypadku Night Runners, w mistrzostwach wezmą udział wszyscy zawodnicy, którzy mają jako klub podane "Night Runners" lub "Night Runners + Miasto" (ew. jako jeden z dwóch klubów, np. Night Runners/CITY TRAIL Team), a także wystartują w koszulkach NR.

BIEGACZU, MASZ WIĘCEJ NIŻ 40 LAT? ZBADAJ SIĘ!

Podczas sobotniego biegu odbędą się badania poziomu PSA -  dla mężczyzn powyżej 40. roku życia. PSA to antygen produkowany przez prostatę. Określenie, czy jego poziom nie jest podwyższony jest pierwszym krokiem w diagnozowaniu schorzeń gruczołu krokowego - badanie takie należy wykonywać przynajmniej raz w roku. Wyniki dostępne są po pięciu minutach, badanie nie wymaga żadnych specjalnych przygotowań (np. nie trzeba być na czczo), a wszystko sprowadza się do ukłucia w palec, podobnie jak przy badaniach poziomu glukozy.

Dodatkowo każdy – bez względu na wiek i płeć będzie mógł sprawdzić poziom glukozy.

Badania będą realizowane przez Fundację Kapitan Światełko, która jest organizatorem akcji Movember Polska.

SKORZYSTAJ ZE ZNIŻKI W SKLEPIE BIEGACZA

W marcu macie możliwość skorzystania z ostatniej oferty promocyjnej przygotowanej Sklep Biegacza - na buty do biegania w terenie. Zapraszamy do obejrzenia katalogu produktów. Zakupy ze zniżką są możliwe także w sklepach stacjonarnych – wystarczy przy zakupach podać kod: citytrail17.

WYDARZENIE NA FACEBOOKU

Na naszym facebookowym profilu funkcjonuje WYDARZENIE dedykowane poznańskiej edycji naszego cyklu. Warto do niego dołączyć, bo to miejsce, w którym odbędzie się konkurs – zadanie konkursowe opublikujemy w piątek – właśnie na wydarzeniu. Nagrodami będą plecaki Salomon Trail 10 oraz karnety do klubu Remplus.

Pamiętajcie, że każdy z Was ma obowiązek zapoznania się z REGULAMINEM. Zachęcamy także do przeczytania FAQ.

Do zobaczenia! 

fot. Tomasz Szwajkowski

 

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni