z

Poznań

CITY TRAIL Junior - ruszają zapisy!

01.09.2015

CITY TRAIL Junior - ruszają zapisy!

Dystanse dostosowane do wieku – od 300 metrów do 2 kilometrów. Brak dolnego limitu wieku – w zawodach mogą uczestniczyć nawet kilkunastomiesięczne maluchy – wspierane przez rodziców oczywiście. Brak limitów czasowych – każdy zawodnik biegnie na miarę własnych możliwości. Tak w skrócie wygląda nasz cykl dla dzieci i młodzieży - CITY TRAIL Junior. Elektroniczna rejestracja wystartuje wieczorem, 1 września.

Zawody dla dzieci i młodzieży towarzyszą naszym biegom z serii Grand Prix od początku organizowania przez nas zawodów biegowych. Podobnie jak w poprzednim roku, aby zostać sklasyfikowanym, a to oznacza m.in. otrzymanie pamiątkowego medalu na zakończenie cyklu, należy wystartować co najmniej 4 razy – niekoniecznie w jednym mieście.

Zapisy dla młodych sportowców rozpoczną się we wtorek, 1 września, o godz. 21:00 na stronie www.citytrail.pl (rejestracji dokonuje rodzic lub opiekun, wybierając na swoim koncie opcję "DODAJ DZIECKO", a następnie wybierając poszczególne biegi). Do biegów będzie można zapisywać się także w dniu imprezy w biurze zawodów. W tym sezonie opłata startowa za pojedynczy bieg to symboliczne 2 zł, uiszczane w dniu zawodów, z których 1 zł będzie pokrywał koszty organizacyjne, a druga złotówka będzie przeznaczana na cele charytatywne (konkretny cel będziemy podawać przed rozpoczęciem każdej kolejki zawodów). Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by wrzucić do skarbonki więcej niż 2 zł – cała nadwyżka będzie przekazana na wcześniej ogłoszony cel :)

Kolejną nowością są karnety – można zapisać dziecko na cały cykl z góry – wtedy opłata za 6 biegów to 10 zł, które wpłaca się za pomocą elektronicznego systemu Dot Pay.W przypadku opłat za karnet, również połowa – 5 zł będzie kierowana do dzieciaków. Ze względu na ograniczenia systemu płatności elektronicznych kwota wpłacona za karnet nie może być inna niż 10 zł, więc jeśli ktoś chciałby wesprzeć dzieciaki wyższą sumą, będzie mógł to zrobić w biurze zawodów.

Uczestnik, który będzie miał opłacony cały cykl z góry otrzyma stały numer startowy – i tutaj prośba do rodziców o przypilnowanie dzieci, by na każdy bieg zabierały swój numer (otrzymanie dodatkowego będzie kosztować 2 zł).

Biegi dla dzieci będą rozpoczynać się zawsze o godz. 9:30. Młodzi biegacze startujący w CITY TRAIL Junior są podzieleni na 5 kategorii wiekowych. Każda z nich biega na dystansie dopasowanym do wieku. Dzieci do 5 lat (bez dolnej granicy wieku) startują na 300 metrów. Ten sam dystans, ale w oddzielnej klasyfikacji pokonuje kolejna kategoria wiekowa – 6-7 lat. Dzieci w wieku 8-9 lat biegają 600 metrów. 10-, 11- i 12-latkowie mają do pokonania 1km. Najstarsza kategoria – 13-16 lat startuje na 2 km.

Przypomnijmy, że w poprzedniej edycji zawodów, w 60 biegach CITY TRAIL Junior wzięło udział ponad 2100 młodych biegaczy. Ponad 40% stanowili najmłodsi – do 7 lat!

Po więcej szczegółów zapraszamy do REGULAMINU

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni