Olsztyn

Trzecie miasto letniego cyklu - Olsztyn

21.07.2021

Olsztyńskie zawody odbyły się 21 lipca, nad Jeziorem Długim i były trzecim z dziesięciu zaplanowanych biegów. Zwycięzcą został Adam Ochnik z czasem 17:09. Drugie miejsce wywalczył Kamil Leśniak (17:35), a trzeci był Szymon Sawicki (17:49). Wśród kobiet zwyciężyła Izabela Parszczyńska, która dotychczas regularnie startowała na warszawskiej trasie CITY TRAIL (wynik 18:58). Drugą lokatę wywalczyła Daria Mitręga (21:06), a trzecie miejsce zajęła Justyna Wrażeń (21:39). Bieg główny ukończyło 186 zawodników.

Na uwagę zasługuje fakt, że zwycięzca zawodów to zaledwie 19-letni zawodnik Polonii Pasłęk, który ma na koncie m.in. tytuły mistrza Polski juniorów w biegach przełajowych oraz wicemistrza Polski juniorów na 2000m z przeszkodami.

- Był to mój drugi bieg na trasie CITY TRAIL w Olsztynie. Od początku prowadził Kamil Leśniak, ale na czwartym kilometrze postanowiłem zaatakować i już do mety nie dałem się wyprzedzić. Start traktowałem treningowo, więc był to dla mnie bieg w dużym komforcie – podkreślił po zawodach zwycięzca.

Nad Jeziorem Długim biegali nie tylko dorośli. Impreza rozpoczęła się od zawodów dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior. Najmłodsi uczestnicy mieli do pokonania 300 m. Nieco starsi – 600 m. Młodzież biegała na dystansie 1 km oraz 2 km. W zawodach wzięło udział blisko 80 młodych sportowców.

WYNIKI biegu głównego znajdziecie TUTAJ.