z

Olsztyn

Po raz ostatni w Olsztynie

05.03.2018

Po raz ostatni w Olsztynie

Mamy już marzec, więc pewnie wielu z Was wkrótce ma w planie docelowe wiosenne starty. Warto jednak pobiec w szóstym biegu naszego cyklu – zrobić ostatni sprawdzian na przełajowej trasie. Widzimy się w sobotę, 10 marca. Elektroniczne zapisy potrwają do końca dnia we wtorek, 6 marca.

Mamy nadzieję, że warunki będą sprzyjać i pozwolą Wam na poprawienie czasów z poprzednich biegów, co na pewno pozytywnie nastroi Was u progu sezonu wiosennego :)

ZAPISY I OPŁATY

Elektroniczna rejestracja do sobotniego biegu jest otwarta do końca dnia we wtorek, 6 marca. Opłata startowa wynosi 20 zł. Po tym terminie zapisy będą możliwe tylko w sobotnim biurze zawodów, a koszt startu wzrośnie do 29 zł.

Oczywiście do biegu mogą zapisać się również osoby, które jeszcze w naszym cyklu nie startowały.

W CITY TRAIL Junior opłata startowa to zawsze 5 zł, z czego połowę przekazujemy na rzecz Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

CEREMONIA ZAKOŃCZENIA

Podsumowanie edycji, a więc rozdanie medali i nagród odbędzie się  3 kwietnia, o godz. 18:30, w auli Centrum Konferencyjno-Szkoleniowego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Każdy, kto ukończy minimum cztery biegi (mogą być w różnych miastach) otrzyma pamiątkowy medal, który prezentujemy poniżej.

PLAN MINUTOWY

Harmonogram naszych biegów:

8:30 – otwarcie biura zawodów

9:30 – zbiórka do biegów CITY TRAIL Junior – kat. D0 (do 5 lat) i D1 (6-7 lat) – dystans ok. 300 m

9:50 - zbiórka do biegów CITY TRAIL Junior – kat. D2 (8-9 lat) dystans ok. 600 m

10:10 - zbiórka do biegów CITY TRAIL Junior – kat. D3 (10-12 lat) – dystans ok. 1 km i D4 (13-15 lat) – dystans ok. 2 km

10:45 – wspólna rozgrzewka z klubem Sylwetka – lokalnym Partnerem CITY TRAIL Olsztyn

11:00 – start biegu głównego na 5 km

TRASA

Trasa nad Jeziorem Długim jest urozmaicona, nie brakuje podbiegów. W całym cyklu znajduje się w połowie skali trudności :) Trasa będzie wyznaczona pomarańczowymi taśmami z napisem CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Poglądowa mapa jest dostępna w zakładce TRASA.

BIURO ZAWODÓW

Biuro zawodów naszych biegów działa zawsze w dniu imprezy w godz. 8:30-10:30. W Olsztynie mieści się ono w okolicy startu i mety zawodów – na deptaku nad Jeziorem Długim, w okolicy mostu. Przypominamy, że nie ma możliwości odebrania pakietu za inną osobę - każdy musi pojawić się w biurze osobiście - z dokumentem tożsamości. 

PARKINGI

Pojedyncze miejsca parkingowe znajdują się w osiedlowych uliczkach w okolicy Jeziora Długiego, ale zachęcamy do parkowania przy Jeziorze Krzywym – dojazd od ul. Kapitańskiej lub Żeglarskiej - parkingi znajdują się około kilometra od biura zawodów i startu naszego biegu.

OSTATECZNE ROZSTRZYGNIĘCIA W KLASYFIKACJI GENERALNEJ

Na prowadzeniu jest aktualnie  zwycięzca dwóch biegów Paweł Pszczółkowski, ale nie może on jeszcze spać spokojnie. Nadal szanse na zwycięstwo mają Tomasz Kowalski i Dawid Worobiec. Wśród kobiet liderką jest Aleksandra Wiśniewska, ale start w sobotnich zawodach zapowiedziała Aleksandra Lisowska, która ma na koncie trzy wygrane biegi, więc jeśli pojawi się nad Jeziorem Długim na ostatnich zawodach, najpewniej to ona zostanie zwyciężczynią cyklu.

SKORZYSTAJ ZE ZNIŻKI W SKLEPIE BIEGACZA

W marcu macie możliwość skorzystania z ostatniej oferty promocyjnej przygotowanej Sklep Biegacza - na buty do biegania w terenie. Zapraszamy do obejrzenia katalogu produktów. Zakupy ze zniżką są możliwe także w sklepach stacjonarnych – wystarczy przy zakupach podać kod: citytrail17.

WYDARZENIE NA FACEBOOKU

Na naszym facebookowym profilu funkcjonuje WYDARZENIE dedykowane olsztyńskiej edycji naszego cyklu. Warto do niego dołączyć, bo to miejsce, w którym odbędzie się konkurs – zadanie konkursowe opublikujemy w piątek – właśnie na wydarzeniu. Nagrodami będą gadżety marki Salomon.

Pamiętajcie, że każdy z Was ma obowiązek zapoznania się z REGULAMINEM. Zachęcamy także do przeczytania FAQ.

Do zobaczenia! 

fot. Grzegorz Czykwin

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni