Lublin

Lublin i Warszawa na dobry początek 2022

08.01.2022

Lublin i Warszawa na dobry początek 2022

Dziękujemy, że zechcieliście z nami rozpocząć kolejny rok! To były naprawdę emocjonujące biegi! W Lublinie - rekordowo szybko. W Warszawie bez walki do ostatnich metrów wśród zwycięzców, ale za to najszybsi potwierdzili dobrą dyspozycję i zapewnili sobie wygraną w klasyfikacji generalnej. Zachęcamy do przeczytania naszej relacji z obu biegów.

Rekordowo szybkie bieganie nad Zalewem Zemborzyckim

Szczególnie ciekawa była męska rywalizacja, bowiem aż czterech zawodników uzyskało wynik lepszy od dotychczasowego rekordu trasy (który do dzisiaj należał do Artura Kerna). Linię mety minęło dziś 261 osób. W zawodach CITY TRAIL Junior wzięło udział 70 młodych sportowców.

Wynik zwycięzcy dzisiejszej rywalizacji – Damiana Świerdzewskiego - to 16:06. Drugie miejsce wywalczył Andrzej Starżyński (16:08), a trzeci był Rafał Gontarczyk (16:19). Czwartą lokatę zajął debiutujący na lubelskiej trasie Wojciech Kopeć z Olsztynka, który również pobiegł znakomicie – jego wynik to 16:27.

- Od pierwszego biegu CITY TRAIL miałem jasno sprecyzowany cel – chciałem wygrywać, ale też rozprawić się z rekordem trasy, bo wiedziałem, że jest on w moim zasięgu. Dzisiaj czułem presję, bo bardzo zależało mi na wygranej. Był to mój trzeci bieg i wygrana dawała zwycięstwo w klasyfikacji generalnej, a biorąc pod uwagę fakt, że w lutym i marcu najpewniej nie będę startować, kluczowe było dzisiejsze zwycięstwo. Na starcie pojawili się Wojciech Kopeć i Andrzej Starżyński – obaj to mocni biegacze. Presję wzmagał fakt, że nigdy nie wygrałem z Andrzejem. Z drugiej strony wiedziałem, że warunki są dobre, moja dyspozycja lepsza niż przed miesiącem, więc nie miałem nic do stracenia. Od początku ruszyliśmy bardzo mocno, w pierwszej części dystansu tasowaliśmy się z Andrzejem, ale taktyka była jedna – chciałem biec mocnym tempem, nie licząc na finisz, bo nie jest to moja najmocniejsza strona. Na mecie byłem bardzo zmęczony i zadowolony. To był świetny bieg i jestem z siebie bardzo dumny. Cieszę się, że w takim stylu przypieczętowałem wygraną w generalce. Jeśli będę miał możliwość, to w przyszłym roku wrócę na CITY TRAIL, ale najpewniej na warszawską trasę, bo będę miał bliżej z Ostrołęki, gdzie się przeprowadzam - relacjonuje Damian Świerdzewski.

Najlepszą wśród kobiet okazała się Natalia Zych (czas 19:38), drugie miejsce wywalczyła Magdalena Sekuła (19:57), a trzecia była Beata Klimek (20:00). Rywalizacja w kobiecej klasyfikacji generalnej nadal trwa. 

Pełne wyniki biegu głównego znajdują się TUTAJZachęcamy również, by dołączyć do naszego facebookowego wydarzenia.

Kolejny - czwarty już bieg CITY TRAIL w Lublinie w edycji 2021/2022 – jest zaplanowany na 5 lutego. Nasze lubelskie zawody są dofinansowane ze środków Miasta Lublin. Lokalnym współorganizatorem cyklu są InesSport oraz Perfect Runner Team.

Dominika Stelmach i Piotr Mielewczyk triumfują w Warszawie

Zwyciężczyni warszawskiego biegu – Dominika Stelmach to doświadczona, wszechstronna biegaczka, z wieloma sukcesami na koncie. Jest m.in. rekordzistką Europy w biegu na 100 km, mistrzynią Polski w maratonie z 2017 roku, wicemistrzynią świata w długodystansowym biegu górskim (również z 2017 roku),  triumfatorką Wings for Life w Polsce, Australii, Chile, RPA oraz Brazylii.

- Dzisiejszy bieg był dla mnie trudny, bo dopiero kilka dni temu wróciłam do Polski z Afryki i nie czuję się jeszcze dobrze w naszym klimacie. Nie nastawiałam się zatem na szybkie bieganie i przyznaję, że po raz pierwszy zerkałam za siebie, by skontrolować sytuację i upewnić się, czy nie mam „na plecach” zawodniczki, która mogłaby mi przeszkodzić w wygranej w klasyfikacji generalnej – mówiła na mecie Dominika Stelmach. – Ten bieg to już historia. Cieszę się, że wygrałam trzy razy i teraz mogę skupić się na kolejnych celach.

Wynik Dominiki Stelmach to 17:44. Jako druga zawody ukończyła Natalia Mierzlikin (17:58), a trzecie miejsce wywalczyła Emilia Mazek (18:09).

Trzecie w sezonie, w pełni kontrolowane zwycięstwo odniósł Piotr Mielewczyk, z czasem 15:36. Tym samym Piotr zapewnił sobie wygraną w klasyfikacji generalnej. Drugą lokatę wywalczył Radosław Gromek (15:47). Trzecie miejsce zajął Bartłomiej Falkowski, który metę minął w czasie 15:48.

Linię mety biegu głównego minęło 503 biegaczek i biegaczy. Pełne wyniki biegu głównego znajdują się TUTAJ. W zawodach CITY TRAIL Junior wzięło udział 192 młodych sportowców. 

Wśród uczestników naszej dzisiejszej imprezy była Wiola Jankowska.

- Biegam już dziesiąty rok i tak się składa, że zimą trenuje mi się najlepiej, dlatego dzisiejsze – nieco mroźne warunki – są dla mnie idealne – podkreśliła po zawodach biegaczka. – Jednym z moich największych sukcesów jest namówienie do aktywności dzieci i męża. A tak poza tym, to biegam maksymalnie półmaratony. Maraton mnie nie kusi, szczególnie taki uliczny. Wiem, że duże imprezy mają swój niepowtarzalny klimat, ale to nie moja bajka – dodała.

Kolejne zawody w Warszawie zaplanowaliśmy na 19 lutego. A tymczasem zachęcamy, by dołączyć do naszego facebookowego wydarzenia

W edycji 2021/2022 zawody CITY TRAIL są dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

fot. Karolina Krawczyk


Sponsor tytularny